Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.8. 2017 22:16
národ chovatelů

Češi mazlíčky rozmazlují: Tohle vše jim dopřávají, stojí to miliardy!

Zdroj: TV Nova

Češi utratí každý rok za péči o domácí mazlíčky (hlavně psy a kočky) dvě miliardy korun. Pokud ale započítáme i psí hotely, kosmetické salony, doplňky pro psy a kočky, speciální stravu nebo masáže, ročně za zvířecí členy rodiny vynaloží Češi 12 miliard. V Evropě patříme k chovatelské špičce.

Pes a kočka nejsou jen nejlepšími přáteli člověka, jsou často i členy rodiny a Češi se o ně jako takové s láskou starají. Majitelé své mazlíčky milují a nebojí se sáhnout hluboko do peněženky.

 

"Nejčastěji co děláme, tak je zejména prevence," sdělil veterinář Marek Galbinec. "Kompletní geriatrický profil, biochemie, vyšetření hormonů štítné žlázy, komplexní hematologické vyšetření, vyšetření moči, vyšetření dutiny hrudní - vychází v současné době 1980 korun," dodal pro představu.

 

Pokud majitel chce, může nechat svého mazlíčka pořádně veterinářem prohlédnout a předejít nemoci. Veterináři odstraňují i zvířecí nádory - za to majitel zaplatí okolo deseti tisíc korun. Že Češi své čtyřnohé mazlíčky opravdu milují, dokazují i čísla.

 

 

"Za péči o domácí zvířata vynaložíme zhruba dvě miliardy korun ročně. Do těchto výdajů jsou zahrnuty všechny služby, tedy veterinární péče, ale např. i psí kosmetické salóny nebo psí hotely," sdělila Petra Báčová z Českého statistického úřadu.Když připočteme i náklady na pořízení zvířete, krmivo a další potřeby, dostaneme se k sumě vyšší než 12 miliard korun ročně. Z této částky si pro sebe část ukousnou i speciální hotely. Psí mazlíčci v nich mají masáže i svůj luxusní pelíšek. "Každý pejsek má svůj vlastní pokoj, cena se účtuje za den v průměru okolo 460 - 520 korun," řekla majitelka jednoho ze psích hotelů Petra Kuncová.

 

Češi ale svým mazlíčkům dopřávají i školky, kde po obědě pouštějí pejskům ke spánku ukolébavku. A tak jako lidé, i jejich mazlíčci si mohou užívat v salonech luxusní koupele nebo dokonce lakování nehtů.

Nikol Kudrnáčová/lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.8. | 23:11 Milos Trasimi
17
Jen za to lakování drapku bych jim dal do drzky.Zvířátka nejsou fifleny kurvaa.
12.8. | 06:15 molella
-6
psa jedině na jidlo
18.9. | 19:39 Isabela Krásná
0
Náhlasit nevhodný komentář
Je pravda,že když se jedná o našeho mazlíčka,moc nekoukáme na to,kolik,co stojí.Právě vybíráme pomůcky potřebné k cestování https://www.equiservis.cz/VYBAVENI-PRO-KONE/POTREBY-PRO-PSY/VODITKA-NA-PSY/Ochranny-postroj-do-auta-pro-psy-vel-XS-S-M.html?force_sid=f1977eec5d3a1eb5ad7ce27eb1112554, líbí? :)
13.8. | 23:44 jkazatel
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jasně, jako asistenčního pomocníka si psa musíme hýčkat. Ale má normální stravu, spí normálně v pelechu, má normální vycházky, vše běžný režim. Jen ten vztah je lepší, má lepší péči, postroj, cestuje i k moři. Ale takový pes si to zaslouží, protože pracuje.
12.8. | 14:16 novus
3
Náhlasit nevhodný komentář
NO jasne, vy uz nevite jak byste presvedcili narod ze se ma dobre a nevi co s penezma..
12.8. | 11:56 leonisis
2
Náhlasit nevhodný komentář
Film amiku Prava blondynka cechacky chytil za srdce,jeste dostat nejakeho hafana do vlady a neni co dodat.
12.8. | 06:15 molella
-6
Náhlasit nevhodný komentář
psa jedině na jidlo
11.8. | 23:11 Milos Trasimi
17
Náhlasit nevhodný komentář
Jen za to lakování drapku bych jim dal do drzky.Zvířátka nejsou fifleny kurvaa.
11.8. | 23:10 Milos Trasimi
11
Náhlasit nevhodný komentář
Já si myslím že si pejsci i kocicky plným pravém zaslouží takové zacházení za to ze dávají nezistnou lásku lidem důvěru a věrnost.A nic za to nezadaji.Ani peníze ani dum ani náhrdelník od Tiffaniho.