Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.7. 2018 20:57
Vyjedou dva hasiči

Češi pošlou do Thajska specialisty na pomoc dětem v jeskyni!

Zdroj: TV Nova

Česko pošle do Thajska dva příslušníky Hasičského záchranného sboru, aby na místě pomohli při záchraně fotbalového týmu uvězněného v zatopené jeskyni. Podle Jana Hamáčka odletí specialisté do místa už dnes z Vídně

Půjde o dva zkušené hasiče, jeden z nich má bohaté zkušenosti ze zahraničních misí. O výpravě informoval ministr vnitra a úřadující ministr zahraničí Jan Hamáček. O možné pomoci thajským úřadům v minulých dnech mluvil i premiér Andrej Babiš, který zmiňoval možnost poslat do Thajska čerpadla.

 

"Petr Vodička má zkušenosti ze zahraničních misí, působil například v Íránu po zemětřesení v roce 2003, ve stejném roce pomáhal v Alžíru, o dva roky později byl v Pákistánu. S Trauma týmem ČR se účastnil i mise v Nepálu, kam byl v roce 2015 vyslán po ničivém zemětřesení. David Kareš má zkušenosti z mnoha velmi nestandardních zásahů. Bylo to například při zásahu u vyproštění české lodi v Drážďanech, odstranění spadlé Trojské lávky v Praze, při sesuvech půdy v Bulharech a v neposlední řadě při zásahu po výbuších v muničních skladech ve Vrběticích," uvedlo na svém webu Ministerstvo zahraničních věcí.

 

Podle ministerstva mají dva specialisté ve spolupráci s českou ambasádou především prověřit, jak by mohla Česká republika thajským záchranářům pomoci. Ve hře je například zapůjčení čerpadel.

 

 

Česko je ale připravené poslat i další zkušené záchranáře. "Nabídli jsme také pomoc našich potápěčů, kteří jsou připraveni vyrazit," napsal na svůj Twitter ministr vnitra a úřadující ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD).

nor TN.cz
Reklama