Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 11. 2017
žebříček sex a násilí

Pozor, v těchto zemích se nejvíce znásilňuje! ČR je v první dvacítce

Napadená žena - 2
Zdroj: Thinkstockphotos

Češi se zařadili mezi nejhorší sexuální násilníky světa. Co se počtu znásilnění týče, zaujali nelichotivou 14. příčku. Ani tak ale zdaleka nemají na Anglii, Francii nebo Německo, které Eurostat označil za nejhorší.

Eurostat zkoumal sexuální násilí v jednotlivých zemích za rok 2015 a protože analytici vycházeli z policejních zpráv, čísla nebudou ani zdaleka konečná. Mnoho obětí totiž sexuální útok vůbec nenahlásí.

 

Znásilnění podle zemí
Zdroj: Eurostat

 

Celkově bylo v Evropě nahlášeno za jediný rok 215 tisíc sexuálních zločinů a hned třetinu z tohoto hrozivého čísla tvořila znásilnění. Oběťmi byly z drtivé většiny ženy (devět z deseti). Oproti tomu se do vězení dostalo za své činy na 99 procent mužů.

 

 

Nejvíce případů sexuálního násilí hlásí Německo (34 265, z toho 7 022 znásilnění), druhou nelichotivou příčku zaujímá Francie (32 941 případů, z toho 12 956 znásilnění) a třetí Švédsko (17 318 případů, z toho 5 544 znásilnění). Právě to ovládá tabulku nejhorších sexuálních násilníků s ohledem na počet obyvatel.

 

Znásilnění podle zemí
Zdroj: Eurostat Poznámka: Počet znásilnění se odvíjí od počtu sexuálních útoků.

 

Česká republika je z hlediska počtu sexuálních zločinů v žebříčku "až" šestnáctá, v případech znásilnění se ale dostala o dvě příčky výš - na čtrnáctou pozici. Policie za sledované období eviduje 1419 případů sexuálního násilí a 598 případů znásilnění (kompletní přehled zemí najdete zde).

lud TN.cz
Reklama