Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.8. 2017 21:26
komplikace

Češi uvízli na dovolené kvůli poruše letadla. Tentokrát v Egyptě

Zdroj: TV Nova

Česká letecká společnost Travel Service má další problém se zpožděním svých letů. V pátek strávily dvě stovky českých turistů 16 hodin na letišti v italském Lamezia Terme. Kvůli závadě letadla k podobné situaci došlo znovu včera v Hurghadě. Cestující slovenského charterového letu, kterého se účastní také přibližně 15 Čechů, museli několikrát opustit letadlo a do této chvíle není jasné, kdy odcestují zpátky.

Návrat z dovolené v egyptské Hurghadě se výrazně zkomplikoval 88 cestujícím české letecké společnosti Travel Service. Jde o let do Bratislavy, na palubě je ale také přibližně 15 Čechů. Domů měli letět včera odpoledne.

 

"Včera jsme mali letět, 14:30 do Bratislavy. Trikrát nám bol včera zrušený let, s tim, že dvakrát nás poslali von z letadla, že jsme si vynesli všechnu batožinu," vypověděla cestující Simona Tomová.

 

Po prvním opuštění letadla čekali cestující několik hodin na letišti. Dostali vodu a kousek bábovky. Poté, co letadlo nevzlétlo ani na třetí pokus, byli cestující přesunuti do hotelu. "O dvanactej nás ubytovali v hotelu. Pilot nám řekl, že brzy ráno budeme odletat," dodala slovenská turistka.

 

 

"Prý jim nešly motory na letadle. Mi mama psala smsku, že dneska určitě neodletí," dodal syn cestujících z Hurghady, který v Bratislavě marně čekal na jejich návrat.


"Momentálně jsou naši klienti na hotelu, kde mají all inclusive program. Bohužel o tom, kdy to letadlo bude moci odletět bude muset rozhodnout společnost Travel Service," uvedl mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

 

Na opravě letadla prý pracuje tým techniků. Zatím ale není jasné, kdy bude letadlo provozuschopné. Někteří cestující se proto rozhodli dostat domů jiným způsobem. "Oni dneska cestují do Kahiry, to mají 8 hodin autobusem a z Kahiry se dá lépe a laciněji, dodala paní Tomová.

 


"Při pojíždění na vzlet palubní přístroje letadla signalizovaly závadu, ještě v noci z Prahy odletěl tým mechaniků i s náhradními díly. Za tyto nepříjemnosti a komplikace se všem cestujícím velice omlouváme," uvedla mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková.

 

Podobný problém měli čeští turisté o den dříve. Kvůli poruše letadla společnosti Travel Service uvízli na letišti na jihu Itálie.

Zpoždění letu kvůli opilému stevardovi - reportáž:

Martin Kočárek TN.cz