Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 3. 2017
Přenocují tu

Českem projede další americký konvoj! Přesouvá se 550 vojáků

Zdroj: TV Nova

Českou republikou o víkendu projede další konvoj amerických a britských vojáků. Kolona s 550 vojáky a 125 vozy přenocuje v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Druhý den pak budou pokračovat přes Náchod do Polska. Na konvoj se opět chystá podívat řada fanoušků vojenské techniky.

Budou to podobné manévry, jaké Česká republika zažila před dvěma lety. I přes špatné počasí tehdy americké vojáky v Liberci vítaly davy zvědavců. Zážitek to byl i pro americké vojáky. Zvlášť pro ty s českými kořeny.

 

Tentokrát konvoj pojede opačně, tedy z Německa do Polska. Vojáci přijedou přes Rozvadov a po dálnici zamíří ku Praze. Nocovat budou v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Ráno pak odjedou do Náchoda, kde Českou republiku zase opustí.

 

"Konvoj bude rozdělen do sedmi jednotlivých kolon. Mezi jednotlivými kolonami budeme zachovávat odstupy 30 minut až 1 hodinu tak, abychom co nejméně ovlivnili ostatní dopravu," uvedl mluvčí Generálního štábu české armády Jan Šulc.

 

 

"Pro mě je to vynikající zpráva. Vezmu syna, vezmu kamarády. Naložíme do kufru nějaký pivo, abychom mohli Američany a samozřejmě i ty Anglány přivítat. Pro nás to bude pocta a splněnej dětskej sen," těší se milovník vojenské techniky Antonín.

 

I další fanoušci doufají, že se s vojáky budou moci vyfotit, darovat jim české pivo a oplátkou něco vyhandlovat. "Určitě budou mít nějaký nášivky nebo něco takovýho. Ale s pivem nic nezkazíme, takže by to mohlo dopadnout," myslí si Pavel.

 

Celková doba přesunu amerických a britských vojáků přes území České republiky nepřesáhne 48 hodin.

Ivan Berka/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.3. | 21:41 overal
14
Zbytečně provokovat Rusko, na to je rozhodně nepotřebujeme a udržet muslimské ...
21.3. | 08:11 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-6
21.3. | 00:55 truthwillprevail: Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete ...
24.3. | 18:22 sarkakozakova
1
Náhlasit nevhodný komentář
Mne vadí celá Amerika
21.3. | 19:32 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Sergej Lavrov dnes slavi narozeniny! Sergej! Vsjo charosoje!
21.3. | 15:12 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ascaras--jiste, muze se milionarem stat nekdo i poctivou praci, ale ne hned po puci, vzdyt tihle Bakalove a jini se napakovali okamzite, napakovali, ale kdo jim ktomu pomohl? To snad kazdy vi a presto dnes se busi pouze do Babise..
21.3. | 14:53 Benito Juarez
1
Náhlasit nevhodný komentář
21.3. | 11:56 truthwillprevail, vstoupili jsme do NATO,jelikož jsme se báli útoku z jeho strany. Moc se však neříká,že v případě,že nás napadne jiný členský stát,tak se vlastně z hlediska NATO moc neděje......Mne by však docela zajímalo,kdo bude odpovídat za bezpečnost toho konvoje.
21.3. | 14:36 ascaras
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Novus,nevěřím že člověk nemůže zbohatnout poctivou praci sám znám několik výjimek a věřím ze kdyby si Český národ více věřil vláda podporovala zajímavé projekty např optické kabely,strojírenství,zbrojní průmysl no ale to by to předchozí dobroserové nesměli všechno prodat a pohřbít...
21.3. | 14:31 ascaras
1
Náhlasit nevhodný komentář
truthwillprevail pravdou je že Americké základny v Evropě maji jediný cíl,pokud válka vypukne v Evropě a věřte že díky Turecku,Ukrajině a dalším zemím jsme tomu opravdu blízko tak tyto základny nemají za úkol ochraňovat spojence ale udržet válku na Evropském kontinentu tzn mimo USA a Britské ostrovy
21.3. | 13:12 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Truth, kdepak "kupuji", uz jsou davno koupeni!! Kde myslis ze se z radovych cechacku tak nahle po puci vyloupli ti slavni cesti milionari?Snad nikdo neveri ze se milionarem stane nekdo poctivou praci!! A v Cesku ktomu!
21.3. | 12:31 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pane Nepras, jenze Rusaci nas chranili pred tim, aby tady nejezdili americky popelnice..No , vyprdli se nanas, a uz je tu mame! Dobre nam tak, mame sice bidu, ale-v "demokracii"
21.3. | 11:56 truthwillprevail
4
Náhlasit nevhodný komentář
Benito Juarez – tak to je jasné, navíc nepotřebujete být v NATO, i kdyby byla válka tak Vám ohledně strategie pomohou. Jinak napadnout by vás musel někdo přes členy NATO, což je blbost. NATO je pro ČR zbytečné.
21.3. | 11:52 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ascaras – Dobrá otázka, kdy vám západ pomohl? Pokud se nepletu tak jenom zrady jste se dočkali. Dnes si vás kupují a ještě jste považování za rohožku, koš.