Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.2. 2015 14:29
bílá tma

Česko bojuje se sněhem, na Pražském okruhu bouralo 30 aut

Nehoda na Pražském okruhu
Zdroj: Týdeník Policie

Meteorologové předpovídají během dnešního dne sněžení na celém území ČR, mají se tvořit sněhové jazyky. Počasí dopravu komplikuje již od rána, na našem území se stala řada nehod.

"Dnes v neděli 8. 2. vane nad naším územím čerstvý severozápadní vítr s nárazy 15 až 20 m/s (50 až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Zároveň se vyskytují na celém území četné sněhové přeháňky. Místy se proto tvoří sněhové jazyky, na horách i závěje. Večer bude vítr a přeháňková aktivita slábnout a tvorba sněhových jazyků a závějí přechodně ustane," uvádějí meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

 

A rozmary počasí o sobě dávají vědět po celém území. Většina krajů však hlásí sjízdné hlavní tahy, ikdyž s notnou dávkou opatrnosti, řidiči by si měli dát pozor hlavně na zbytky rozbředlého sněhu a nárazy větru, které mohou mít značnou sílu. Jedinou větší uzavřenou komunikací zatím zůstává silnice číslo 10 z Tanvaldu na Harrachov, kudy nesmí projíždět kamiony. Počasí zastavilo také vlaky na trase mezi Povrly a Děčínem, nyní jezdí už alespoň na jedné koleji.

 

 

Hromadná dopravní nehoda se stala na pražském okruhu, podle informací portálu TN.cz se srazilo 20 až 30 vozů, další podrobnosti zjišťujeme. Situaci monitorují policisté jak ze země, tak z vrtulníku.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Děsivá autonehoda: Herečka ze seriálu Báječní a bohatí má zlámané obě nohy

BRUTÁLNÍ VIDEO: Lidé na člunu létali při havárii ve vysoké rychlosti jako hadrové panenky

TN.cz