Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2017 16:13
porušení zákona

Česko má problém! Nechtěli jsme uprchlíky, EU chystá tvrdý trest

Uprchlíci
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz
Ilustrační foto

Evropská komise se rozhodla zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy kvůli tomu, že země neplní přijímání migrantů podle stanovených kvót, oznámil dnes ve Štrasburku komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.

Na systému přerozdělování uprchlíků se unijní státy shodly v roce 2015. Řízení může po několika etapách skončit před unijním soudem a následně pokutou příslušné členské zemi.

 

Eurokomisař Avramopulos doufá, že státy jako ČR, vůči nimž EK zahájila řízení kvůli kvótám na uprchlíky, znovu zhodnotí svůj přístup a závazky splní. "Pokud vlády ČR, Polska a Maďarska změní přístup ke kvótám, také Evropská komise přehodnotí svůj postoj," uvedl Avramopulos. Čas podle něj stále je.

 

Premiér Bohuslav Sobotka s rozhodnutím Komise nesouhlasí. Podle něj patří Česká republika k jedněm z nejaktivnějších zemí, co se uprchlické krize týče. 

 

"Čeští experti pomáhají přímo v Řecku či Itálii. Naši policisté se účastní ostrahy hranic v Maďarsku, Slovinsku nebo Makedonii. Posíláme materiální i finanční pomoc také do Srbska či Chorvatska. Naši vojáci slouží v Afghánistánu i Mali, posíláme munici i zbraně do boje proti Islámskému státu a humanitárně pomáháme přímo v Sýrii či uprchlických táborech v okolních zemích. Finančně jsme podpořili i formování libyjské pobřežní stráže," vysvětlil Sobotka.

 

 

Vývoj v posledních dvou letech ukázal, že systém povinných kvót na přerozdělování uprchlíků je nefunkční a působí spíše jako pobídka pro nelegální migraci do Evropy. 

 

"Mizivé procento osob, jež se dosud podařilo relokovat, stejně jako skutečnost, že ve svém členském státě určení tyto osoby často dlouho nevydržely a vydaly se za vidinou lepšího života do ekonomicky vyspělejších členských států, zřetelně demonstrují, že relokace selhávají i po stránce samotné realizace," myslí si premiér.

 

Podle Sobotky Česká republika od počátku apelovala na to, aby se krize řešila výrazným posílením ochrany vnějších hranic Unie, důslednými kontrolami a pomocí uprchlíkům co nejblíže místu země jejich původu.

 

"Česká republika se systémem přerozdělování podle uprchlických kvót nesouhlasí a i se zřetelem ke zhoršené bezpečnostní situaci v Evropě a také s ohledem na nefunkčnost systému kvót, se na něm nebude podílet. Toto naše stanovisko jsme připraveni na půdě EU i příslušných soudních institucí důsledně hájit," vzkázal Sobotka Komisi.

 

 

Evropská komise může Česku za nedodžování kvót uložit vysokou pokutu. Podle propočtů ministerstva vnitra by se mohla vyšplhat až do výše 270 milionů korun.

 

Z celkového počtu přibližně 2600 lidí zatím Česko převzalo jen 12 migrantů. Žádné další už podle nedávného vyjádření ministra vnitra Milana Chovance nepřijme. Chovanec to zdůvodnil mimo jiné zhoršenou bezpečnostní situací.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZTRÁTA ROZUMU: Politická strana v Dánsku rozdává spreje proti uprchlíkům! Jak proboha fungují?

TEN POHLED!!! Znásilnění uprchlíky na obálce časopisu. Rasistický skandál lomcuje Evropou

mom tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.6. | 16:18 Roman Skala
26
Ty mrdky staletí vykořisťovaly své kolonie a až je vysály tak my se máme o tu ...
13.6. | 17:24 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-11
13.6. | 17:14 Alena Večeřová: A potom rovnou zavřít automobilky v Bolce, Kolíně ...
15.6. | 17:35 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
15.6. | 10:34 truthwillprevail: No, jak vidím, už nevíš, jak by ses z té tvojí neznalosti vylhal. Tak opět začínáš překrucovat. Na začátku jsi psal, že produkce melasy z našich cukovarů se snížila. A já se ptám, vyráběl nebo vyrábí nějaký tuzemský cukrovar melasu z cukrové třtiny?
15.6. | 10:34 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Např. Dictador, Diplomático, Dos Maderas Luxus atd. Melasa je základ pro kvalitní rumy, to ti řekne jakýkoliv odborník přes rumy.
15.6. | 10:34 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ty si pleteš zásadní věci, každý pravý rum je z cukrové třtiny!!! A to z čerstvé šťávy cukrové třtiny nebo melasy, která je taky z cukrové třtiny. Karibský rum je vyrobený z melasy nebo ze šťávy z cukrové třtiny, většinou melasy. Ale taky se to kombinuje.
15.6. | 07:42 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
http://www.toprumy.cz/typy-rumu/z-melasy-rumy
15.6. | 07:41 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
14.6. | 23:23 truthwillprevail: http://rumy.pozitek.cz/
14.6. | 23:40 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Držko a proč si myslíš že lidé nepodporují místní farmáře? Ale tady přece jde i o Limity na zemědělskou produkci v rámci EU. Za vyšší produkci se platí pokuty. Ničí to hlavně malé zemědělce kteří nemohou konkurovat těm větším, je to kritizované už dlouho a chystají se údajně změny.
14.6. | 23:23 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Vlastňáček?Držko si normální? Kvalitní Rum je vyráběn s melasy, ty horší rumy ze šťávy z cukrové třtiny , všechny ostatní rumy které jsou dochucované sračkami nelze považovat za rumy, stejně tak ani tuzemák a podobné levné patlaniny, které nemohou nést podle EU název rum.
14.6. | 22:39 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
14.6. | 22:22 truthwillprevail: Chápu již dávno, akorát nechápou spotřebitelé - tup@ni, kteří nepodporujou místní farmáře, ale kupujou sračky v supermarketech, primitivní čůůůůůůůůůůůůůůráku
14.6. | 22:36 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
14.6. | 22:09 truthwillprevail: Ano, z melasy se líh může vyrábět, to přece nezpochybňuju, ale výtěžnost je podstatně nižší, než z primární suroviny - řepy, primitivní čůůůůůůůůůráku
14.6. | 22:34 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
14.6. | 21:54 truthwillprevail: Gratuluju. Tak to je super vlastňáček. Citace "Rumy z melasy. Rumy industriel, nebo chcete-li průmyslové rumy". No a to je právě to, proč se tuzemák podle původu suroviny nemůže prezentovat, jako RUM, primitivní čůůůůůůůůůůůůůůráku