Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2015
Obtížná havěť

Česko obsadily hordy štěnic, deratizéři je nestíhají hubit!

Zdroj: TV Nova

Česká města zaplavují štěnice. Tento drobný hmyz začíná být u nás velkým problémem. Deratizační firmy pracují téměř nepřetržitě. Štěnice se totiž kvůli teplu šíří daleko rychleji než v jiných letech. Navíc si je lidé často vozí z dovolené ze zahraničí.

Půlcentimetrový brouk mahagonové barvy. To je štěnice domácí. Její štípnutí je nepříjemné a bolestivé, ale způsobit může i zdravotní problémy.


Štěnice jsou letos problémem především proto, že se kvůli dlouhému horku a suchu mnohem rychleji množí. Navíc se tyhle malé obludky živí lidskou krví - a podle zahraničních výzkumů mohou přenášet i infekce.


"Udělá se hnisavý váček, v němž se hromadí hnis a okolo se šíří zarudnutí. A pochopitelně zde už je zapotřebí chirurgický zákrok a také léčba antibiotiky," vysvětluje lékařka Hana Komínková.


V Česku prý nenajdete ve větších městech ulici, kde by štěnice nežily. Deratizátoři kvůli nim musejí i do luxusních hotelů. Navzdory pověrám totiž přítomnost štěnic nijak nesouvisí s čistotou a hygienou. Štěnice totiž zajímá jediné - lidská krev.


Nevyhýbají se ani zdravotnickým zařízením. Problém s nimi měli i na pražské Bulovce. Člověka dokážou podle tepla vystopovat na metr a půl.


Štěnice si lidé často přinesou domů ve starém nábytku. Jejich šíření pomáhá i cestování. Když už štěnice doma objevíme, tak odborníci radí: Jako první pomoc bychom měli vyprat všechno ložní prádlo na 60 stupňů. A pak okamžitě volat odborníky. Čekat se nevyplácí.

pez, Soňa Vachová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.8. | 21:37 zacotomame
37
Jojo, a nejvíc jich prej je teď v Bělé pod Bezdezem.
2.8. | 21:48 pichav
-36
PROTOZE JSOU VETSINA CECHU PRASATA !!!!! TAK JSOU U NICH TAKOVI PARAZITI DOMA ...
4.8. | 07:22 bogorovnyj
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trošku se džustiční mafii ten protikorupční boj vymknul z ruky
3.8. | 20:12 Vojta Také
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby jenom štěnice. Brzo tu bude mnohem víc podobného svinstva.
3.8. | 10:07 Rudolf Kozák
5
Náhlasit nevhodný komentář
"L.Nováková" Je to bohužel tak ! Není žádnou vyjímkou, že např.14.letá cikánka je už zabřezlá, ale jelikož jsou zákonem chráněni, tak se na ně nevztahuje ani paragraf o pohlavním zneužití nezletilých, popřípadě ani incest.
3.8. | 07:36 lenka nováková
13
Náhlasit nevhodný komentář
2.8.21:37zacotomame-Souhlásím,nejen v Bělé jich je plno! Nikdy nepochopím,proč člověk má neustále pocit,že musí někoho zachraňovat a zachraňujeme hlavně ty,co si to nezaslouží a je to u nich stejně jedno!Příroda by to srovnala se zemí a nazdar,to jen člověk má potřebu pořád do něčeho zasahovat.
3.8. | 07:29 lenka nováková
19
Náhlasit nevhodný komentář
Neexistuje něco na cikány ??Ti jsou Žižkově taky přemnožený a stejně otravný hmyz jako štěnice a taky nejdou vyhubit !! Bohužel se množí úplně stejně jako štěnice.Rychle a vlezle!
3.8. | 07:28 karajan-lupus
10
Náhlasit nevhodný komentář
For Pichav: hele spinavy cikansky kide.. vypni si Caps, nauc se psat a dej si facku.. upiri neexistuji..
3.8. | 00:26 pichav
-19
Náhlasit nevhodný komentář
PO KRVI JDOU VODJAKZIVA UPIRI !!!!! OSTATNI VCETNE VETSINY CECHU SI ROCHNI VE SPINE !!!!
3.8. | 00:24 Barbora Doleželová
24
Náhlasit nevhodný komentář
to sem přitáhli smradlavý cigoši jako je pichav. Ne jenom, že je úplně blbej, ještě k tomu neumí psát a divím se, že v naší republice hnije, když jsme tak špatný. Debil!!!!
2.8. | 22:23 Jana Freiherrova
4
Náhlasit nevhodný komentář
debile, přečti si to znova...oni jdou po krvi, ne za špínou...
2.8. | 22:01 kindybal
6
Náhlasit nevhodný komentář
do pichav , Ne Cesi ale cykanata jako ty pichave