Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.4. 2018 08:32
proměnlivé počasí

Do Česka vtrhla studená fronta, na horách padal sníh! PŘEDPOVĚĎ

Sněžení - ilustrační
Zdroj: TN.cz

Před víkendem vtrhla na území Česka studená fronta, která přinesla ochlazení a přeháňky. Na hory se tak podle předpovědi v noci ze čtvrtka na pátek měl vrátit sníh. Po studené noci se však opět otepluje a dočkáme se prosluněného víkendu. V neděli budou teploty dokonce atakovat 21°C.

Studená fronta podle ČHMÚ přecházela přes naše území k východu. V noci ze čtvrtka na pátek tak do Čech pronikl chladný vzduch, který místy doplnily i přeháňky. Nad 900 metrů smíšené nebo sněhové.

 

Během pátku se však opět vyjasní a oteplí. Víkend tak bude slunečný a teploty se během dne vyšplhají až k 20 °C.

 

 

Podívejte se na Ranní předpověď počasí: 

 

Čtvrtek
Dnes bude přes den na většině Česka oblačno až zataženo. Během dne k nám však od přijde od západu proměnlivá oblačnost. K večeru na severozápadě přijdou přeháňky, nad 900 m budou proměnlivé nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 °C.

 

Pátek
Ráno má být chladné, teploty budou mezi 2 až 6 °C. Na většině území Česka bude převážně zataženo, na severu a severovýchodě se můžou místy vyskytnout přeháňky. V polohách nad 900 m by mohou být i sněhové. Přes den už bude oblačnosti ubývat a postupně se vyjasní. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 10 až 14 °C.

 

 

Sobota
V noci na sobotu mohou teploty spadnout až na -1 °C. Během celého dne bude převážně jasno až polojasno. Na Moravě bude po ránu ještě zataženo s nízkou oblačností. Nejvyšší teploty se přes den vyšplhají na 14 až 18 °C, v Čechách pak ojediněle až na 20 °C.

 

Neděle
Ráno už bude teplejší, okolo 6 až 10 °C. Přes den bude jasno až polojasno, na Moravě pak může být po ránu ojediněle zataženo s nízkou oblačností. Denní teploty se vyšplhají v maximech až na 21 °C, na východě pak bude místy trochu méně, okolo 15 °C.

 

 

Pondělí
Na začátek pracovního týdne bude jasno až polojasno, ojediněle s nízkou oblačností. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 6 až 10 °C. Na západě může teplota po ránu spadnout až ke 3 °C. Přes den se pak dočkáme vysokých teplot až mezi 18 a 22 °C.
 


ČTĚTE TAKÉ:

Oslavte příchod jara zeleným drinkem!
Hurá na zahradu: Které květiny vám vytvoří záplavu barev po celé jaro i léto?

jva TN.cz
Reklama