Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2017 20:17
Sbohem legendě

Česko se loučilo se zpěvačkou Šulákovou! Bolek čekal venku!

Zdroj: TV Nova

Ve tři hodiny odpoledne začalo v kostele Horního sboru ve Vsetíně poslední rozloučení s legendou české a moravské lidové písně Jarmilou Šulákovou. Ceremoniál skončil přibližně po hodině

Na Šulákovou přišly kromě obyčejných lidí zavzpomínat i osobnosti veřejného života, například členové kapely Fleret, se kterou Šuláková dlouhá léta vystupovala.

Reklama

Členové Fleretu na poslední rozloučení dorazili s předtihem, vsetínský starosta a zlínský hejtman Jiří Čunek se ukázal i s manželkou. Tryzna probíhala nejprve s otevřenou rakví, ale rodina si v kostele nepřála média.


Kostel se na poslední rozloučení úplně zaplnil, uvnitř se sešlo přibližně 150 lidí, hlásí z místa reportérka TV NOVA. Se zpožděním dorazil i Bolek Polívka, takže mu nezbylo nic jiného, než stát venku a nahlížet jen dveřmi. Zpěvačce nakonec položil k rakvi alespoň velkou kytici.


15

GALERIE: Poslední rozloučení s Jarmilou Šulákovou

Zdroj: TV Nova

Poslední rozloučení s Jarmilou Šulákovou

Hodnocení:


Na facebookovém profilu skupiny Fleret se minulý týden objevila zpráva, že Jarmila Šuláková zemřela a 88. narozeniny už nikdy neoslaví.
 

Jarmila Šuláková patřila k významným představitelkám folklorního zpěvu, byla označována za "královnu lidové písně" i za "obyčejnou valašskou dcérenku". Kromě toho byla i herečkou, objevila se v několika filmech.27. června 1929 se ve Vsetíně narodila do umělecké rodiny. Vyučila se švadlenou, to ji ale nebavilo. Až do důchodu pracovala jako prodavačka v Supraphonu, k tomu zpívala. Od školních let vystupovala se sborem, v roce 1952 se stala sólistkou BROLNu (Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů), se kterým objela svět.


Od 90. let pak zpívala s různými cimbálovými soubory a hlavně s folk-rockovou kapelou Fleret Na konci života nemohla chodit a byla upoutána na lůžko, stále ale neztrácela smysl pro humor a pověstný úsměv.

pez TN.cz
Reklama