Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 12:41
týdenní předpověď

Česko sežehne vlna veder, v týdnu vystoupá teplota až na 36 °C!

Zdroj: TV Nova

Do Česka se vrací tropické teploty, které budou zejména na konci týdne doprovázet i silné bouřky. Teploty by už ve čtvrtek podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mohly vystoupat až na 36 °C!

Do Česka začne proudit teplý vzduch z jihu a díky tomu na našem území výrazně porostou teploty, které se po většinu týdne budou držet kolem tropické třicítky. S vysokými teplotami se budou objevovat i bouřky, které by mohly být velmi silné, varuje ČHMÚ.

Reklama

 

V pondělí vystoupá teplota k 22 až 26 °C, na většině území bude zpočátku oblačno, od severu by se měly objevovat srážky. K večeru se začne vyjasňovat.

 

V noci na úterý klesnou teploty k 15 až 11 °C, přes den pak vystoupají k 22 až 26 °C, na jihovýchodě by podle ČHMÚ mohlo být až 28 °C. Při zvětšené oblačnosti se budou ojediněle objevovat přeháňky a bouřky.

 

Už ve středu se citelně oteplí, v noci se budou teploty ještě pohybovat kolem 15 °C, přes den ale bude kolem 28 až 32 °C. Přeháňky a bouřky by se měly objevovat zejména na horách, na většině území bude ale jasno až polojasno.

 

Ve čtvrtek by podle ČHMÚ mělo být největší horko z celého týdne, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 30 až 34 °C, na jihovýchodě by mohlo být až závratných 36 °C. Během dne začne v Čechách od západu přibývat oblačnost, později by se místy mohly objevit i silné bouřky.

 

 

I pátek bude ve znamení vysokých teplot, v noci se budou pohybovat kolem 20 až 15 °C, ve dne pak stoupnou na 24 až 29 °C, na východě pak může být až 32 °C. Na většině území by se měla držet oblačnost a místy se budou objevovat silné bouřky a přeháňky, na východě bude pršet jen ojediněle.

 

Stejné teploty nás budou provázet i přes celý víkend, největší horko bude opět sužovat východ republiky, teploty dosáhnou až na 32 °C. Místy se mohou objevovat bouřky a přeháňky.

 

Předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Saháte v horku po ledovém nápoji? CHYBA!
Co dopřát tělu v horkých letních dnech? Zchlaďte se jídlem

klma TN.cz
Reklama