Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.3. 2015 14:46
výstraha

Česko zalil déšť! Hrozí POVODNĚ, varovali meteorologové

Zdroj: TV Nova

Meteorologové z ČHMÚ v Plzeňském a Královehradeckém kraji vydali výstrahu před povodňovým nebezpečím. Výstraha platila do dnešní 9. hodiny ranní. Varují ale před silným větrem.

Kvůli vydatným nočním dešťům dosáhla dnes ráno řeka Otava v Sušici třetího povodňového stupně. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu. Druhý povodňový stupeň platil na Otavě v Rejštejně na Klatovsku, na Křemelné ve Stodůlkách a na Vydře v Modravě. Velká voda byla i v Krkonoších, ohrožení panovalo od rána na Labi na Trutnovsku. Výstraha meteorologů v Plzeňském a Královehradeckém kraji platila do 9:00. Nadále však v Pzeňském kraji platí povodňová pohotovost, a to do středy 12:00. Na jiných místech Plzeňského kraje a v kraji Jihočeském, Královéhradeckém, Libereckém, Olomouckém a Moravskoslezském vyhlásili meteorologové povodňovou bdělost, rovněž do středečního poledne. 

 

Česko by ale v následujících dnech měl potrápit velmi silný vítr. V nárazech bude dosahovat postupně 15 až 20 m/s (až 70 km/h). V úterý od 4:00 a ve středu do 6:00 platí pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký a Ústecký kraj vysoký stupeň nebezpečí kvůli velmi silnému větru.

 

 

Lidé se během povodňového ohrožení  mají podle meteorologů vyvarovat veškerých aktivit v bezprostředním okolí řek a uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a hasičů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

3 nejšílenější konspirační teorie o počasí: Povodně způsobují klimateroristi, letadla na nás sypou jedy a další

pet tn.cz / ČTK