Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.2. 2016 13:06
SLEDUJEME Fotky z hor

Česko zasypal sníh, napadne až 40 cm! Kde všude sněží? FOTO

Zdroj: TV Nova

Zima ještě neřekla poslední sbohem! Do Česka vtrhlo spolu se silným větrem i sněžení. Zatím sněží jen na horách, podle meteorologů by mělo napadnout 15 až 40 centimetrů. Na sníh se mohou těšit už lidé v polohách nad 400 metrů.

Česko znovu zasypal sníh! Předpovědi meteorologů o tom, že se zima už nevrátí, byly zřejmě předčasné. Sněží zatím na horách - několik centimetrů už napadlo v Beskydech a Krkonoších, nový sníh je ale také v Krušných horách.

 

"Očekáváme, že v polohách nad 600 metrů nad mořem může do půlnoci na čtvrtek napadnout 15 až 40 cm sněhu," uvedl Český hydrometeorologický ústav na svém webu. Výstraha před sněhem platí od úterního poledne až do půlnoci ze středy na čtvrtek. Více si přečtěte zde.

 

Situaci jsme dopoledne sledovali online:

On-line reportáž

Česko zasypal sníh

12:16

Na horách už napadly centimetry sněhu! Podívejte se v GALERII.

12:00

Výstrahu před sněhem vyhlásilo i Slovensko. Na severu varují meteorologové před sněhovými závějemi a následnými povodněmi.

11:41

Sněžit by tedy podle meteorologů mělo v některých místech republiky i v noci, na horách budou stále srážky četnější.

 

Bílou pokrývku očekávají meteorologové také v Javornících a Bílých Karpatech. Při cestě do hor bude nezbytná zimní výbava vozidla, včetně sněhových řetězů, upozornili meteorologové. Lidé by také měli sledovat informace horské služby.

 

16

GALERIE: Sníh na českých horách

Zdroj: ČHMÚ

Sníh na českých horách - 1

Červenohorské sedlo

Hodnocení:

 

Sněžit by ale mělo i v nižších polohách, podle předpovědí i v polohách nad 400 metrů. Srážky zasáhnou hlavně východ republiky, kde mohou v kombinaci se silným větrem komplikovat dopravu.

 

Podle informací Ředitelství silnic a dálnic už vítr ztěžuje jízdu na Moravě, kde se s omezením potýkali i včera. U Šumperku se tvoří kolony, sněží tady tak hustě, že řidiči vidí jen na 50 metrů. Sněží také u Ostravy, ve zbytku Moravy a Slezska jsou srážky smíšené.

 

 

Napadl sníh i u vás? Pošlete nám své fotografie na email zpravy@nova.cz! Nezapomeňte uvést, kde jste fotku pořídili. Děkujeme.

 

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na mráz a sníh: Jak chránit vaše čtyřnohé miláčky
Zimní sporty, při kterých zaručeně zhubnete!

Sexy Vánoce v Číně: Nejkrásnější Santa Clausky na světě?

3 nejšílenější konspirační teorie o počasí: Povodně způsobují klimateroristi, letadla na nás sypou jedy a další

epa TN.cz