Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Publikováno 9. 4. 2017
nebezpečný sníh

Češku v Tatrách smetla lavina! Další pak zasypala muže z Polska

Lavina v Japonsku smetla studenty - 3
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

O velkém štěstí může mluvit česká skialpinistka, která přežila víkendový pád laviny ve Vysokých Tatrách. Ženu (33) ze sněhu vyhrabali svědci, zachránit se podařilo i Poláka, kterého sněhová smršť uvěznila o kus dál.

Horská záchranná služba ve Vysokých Tatrách musela v sobotu zasahovat hned u dvou případů uvolněných lavin. Jedna spadla odpoledne za Jezernou stěnou a strhla polského skialpinistu (50), muž naštěstí stihl aktivovat ABS batoh.

 

Lavina ho sice nezasypala úplně, poranil si ale nohu. Na pomoc mu vyrazilo několik dobrovolníků, kteří Poláka ošetřili a na saních odvezli k Zamkovského chatě, kde si ho převzali horští záchranáři.

 

 

Na Češku spadla lavina pod Východní Železnou bránou. Na místo vyrazili horští záchranáři ze Starého Smokovce, vrtulník však nebylo možné použít. Nemohl vzlétnout kvůli nepříznivému počasí.

 

Češku se podařilo zpod sněhu vyhrabat dobrovolníkům ještě před příjezdem horské služby. Zraněnou ji odvezli až na Popradské pleso, kde si ji převzala posádka rychlé zdravotní péče.

lud TN.cz