Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 9. 2017
Vyjádření řetězce

Český Lidl se vyjádřil ke smazaným křížům: My za nic nemůžeme

Řecko bez kříže
Zdroj: oficiální zdroj, thinkstockphotos.com
Odstraněné kříže z kostelů

Česká pobočka Lidlu se vyjádřila ke skandálu, který pořádně naštval české zákazníky. Při přípravě fotografií k akci Řecký týden totiž řetězec ze střech řeckých kostelů odstranil kříže. Vysvětloval to snahou o zachování "náboženské a politické neutrality". Teď společnost vydala nové prohlášení.

Původní vysvětlení o náboženské a politické neutralitě řetězce totiž zákazníky ještě více popudilo. Pražský arcibiskup Dominik Duka už poslal otevřený dopis řeckému velvyslanci, kde jeho zemi vyjádřil podporu. Ministr zemědělství Marian Jurečka dokonce na svém facebookovém profilu napsal, že by zákazníci měli zvážit bojkot.

 

O smazaných křížích informovala také německá televize RTL. Odmítavá reakce českých zákazníků ale zřejmě přiměla vedení tuzemské pobočky řetězce k vydání další omluvy.

 

České zastoupení společnosti uvedlo, že se tým z České republiky na tvorbě designu letáku nepodílel. Obaly na Řecký týden byly vytvořeny pro všechny země, kde Lidl působí.

 

 

"Naším úmyslem v Lidl Česká republika rozhodně není popírat historickou realitu. Jsme českou společností, a proto považujeme za důležité kromě naší omluvy zdůraznit, že při všech našich obchodních činnostech jsme vždy ctili a respektovali české historické dědictví, tradice, kulturu i náboženskou identitu a takto se budeme chovat i nadále," tvrdí řetězec.

 

Podle českého zastoupení Lidlu je důležité, aby i v globalizovaném světě mezinárodní společnosti "vnímaly kulturní, náboženské i jiné aspekty jednotlivých zemí a vážily si jich," tvrdí Lidl Česká republika.

 

 

Reakce zákazníků proto česká pobočka Lidlu slíbila předat německé centrále s tím, že se chce zasadit o to, aby příště centrála brala při tvorbě reklamních materiálů na to větší ohled.

 

Celé vyjádření Lidlu:

vbo TN.cz