Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 9. 2017
Vyjádření řetězce

Český Lidl se vyjádřil ke smazaným křížům: My za nic nemůžeme

Řecko bez kříže
Zdroj: oficiální zdroj, thinkstockphotos.com
Odstraněné kříže z kostelů

Česká pobočka Lidlu se vyjádřila ke skandálu, který pořádně naštval české zákazníky. Při přípravě fotografií k akci Řecký týden totiž řetězec ze střech řeckých kostelů odstranil kříže. Vysvětloval to snahou o zachování "náboženské a politické neutrality". Teď společnost vydala nové prohlášení.

Původní vysvětlení o náboženské a politické neutralitě řetězce totiž zákazníky ještě více popudilo. Pražský arcibiskup Dominik Duka už poslal otevřený dopis řeckému velvyslanci, kde jeho zemi vyjádřil podporu. Ministr zemědělství Marian Jurečka dokonce na svém facebookovém profilu napsal, že by zákazníci měli zvážit bojkot.

 

O smazaných křížích informovala také německá televize RTL. Odmítavá reakce českých zákazníků ale zřejmě přiměla vedení tuzemské pobočky řetězce k vydání další omluvy.

 

České zastoupení společnosti uvedlo, že se tým z České republiky na tvorbě designu letáku nepodílel. Obaly na Řecký týden byly vytvořeny pro všechny země, kde Lidl působí.

 

 

"Naším úmyslem v Lidl Česká republika rozhodně není popírat historickou realitu. Jsme českou společností, a proto považujeme za důležité kromě naší omluvy zdůraznit, že při všech našich obchodních činnostech jsme vždy ctili a respektovali české historické dědictví, tradice, kulturu i náboženskou identitu a takto se budeme chovat i nadále," tvrdí řetězec.

 

Podle českého zastoupení Lidlu je důležité, aby i v globalizovaném světě mezinárodní společnosti "vnímaly kulturní, náboženské i jiné aspekty jednotlivých zemí a vážily si jich," tvrdí Lidl Česká republika.

 

 

Reakce zákazníků proto česká pobočka Lidlu slíbila předat německé centrále s tím, že se chce zasadit o to, aby příště centrála brala při tvorbě reklamních materiálů na to větší ohled.

 

Celé vyjádření Lidlu:

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.9. | 15:57 maxfox
18
Bla,bla,bla.Jenom kecy.My za nic nemůžeme,to ti druzí.To jsou ty nadnárodní ...
4.9. | 16:26 pichav
-14
☝ NEJVETSI KRIZ JE S CECHY SAMYMI !!!!! S JEJICH RASISTICKOU XENOFOBNI ...
8.10. | 21:31 jkazatel
0
Náhlasit nevhodný komentář
A vaše stupidní a blbé reklamy, za ty také neručíte ?? Ty tam dávají ti muslimové. ??
4.9. | 18:13 Benito Juarez
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já bych u těch kostelů dal na místo malých křížků pořádně velké zlaté půlměsíce. Stejně je Řekové určitě sebrali osmanským turkům. ☺☻
4.9. | 17:22 bogorovnyj
4
Náhlasit nevhodný komentář
Jakej pán takovej krám těžko uvěřim že centrála nevnucuje lokálním pobočkám přebirání její filozofie! Vedení odkrylo karty, má tendence lézt do рrԁеlе muslimský komunitě a už je mi na blití z celýho řetězce. Češi se tváří já nic, já muzikant, ale furt odvádí zisky tomu stejnýmu ᴢkurᴠеnýmu majiteli.
4.9. | 17:10 lenka nováková
5
Náhlasit nevhodný komentář
Je to jako s rákoskama!Kdyby k nim lidi nelezli,tak už dávno táhli všichni do prdelee!A stejné je to s Lidlem,lidi řvali,že je černoch na letáku a stejně tam lezli,teď řvou kvůli křížům a co se stane?Zase tam polezou!Kdyby je nechali lidi zkrachovat,rozmysleli by si příště obchody pro koho tu jsou!!
4.9. | 16:35 tonny44
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ono ten přibitý junák na kříži je věc docela morbidní...Něco jako toto: http://ohneta.pise.cz/img/34974.jpg
4.9. | 16:30 Milan Mašek
10
Náhlasit nevhodný komentář
Bilaku a Jakeši, omlouvám se vám. Sice jste nebyli žádní lumeni, ale v porovnání s papaláši z EU, s aktivisty, vítači, neomarxisty z neziskovek a nakonec i tím Lidlem jste byli nobelisté.
4.9. | 16:26 pichav
-14
Náhlasit nevhodný komentář
☝ NEJVETSI KRIZ JE S CECHY SAMYMI !!!!! S JEJICH RASISTICKOU XENOFOBNI ZAVISTIVOU SYSLIVOU ATDATD POVAHOU !!!!! KRIZ MUSEL BYT SMAZAN !!!! PROTOZE BY ZASTINIL CELY OBAL !!!! A I TY KOULE !!!! A PAK BY TO BYL ZAJIC V PYTLI !!!! S KRIZEM !!! S CECHY JE VELKY KRIZ !!!! A NA CECHY NEMA KOULE ANI LIDL ☝
4.9. | 16:07 Roman Skala
8
Náhlasit nevhodný komentář
Když masové kuličky, tak jedině z IKEA. Evropa si začala ošklivit koňské maso s křesťanstvím. Konzumaci koniny chápala jako pohanský zvyk. Švédský výrobce nábytku se rozhodl tento kacířský blud vymýtit.
4.9. | 15:57 pravda1
4
Náhlasit nevhodný komentář
Lidl mám nejraději ze všech obchodů. Dobré ceny a kvalitní produkty z celého světa. Je sice nevhodné aby upravovali či mazali kříže z kopulí Santorini ale zase ruku na srdce. Jakékoliv náboženství je zhouba lidstva. Křsťanství či islám vše je oblbování lidí. Naštěstí v ČR je více těch inteligentních
4.9. | 15:57 maxfox
18
Náhlasit nevhodný komentář
Bla,bla,bla.Jenom kecy.My za nic nemůžeme,to ti druzí.To jsou ty nadnárodní řetězce,za které se dá schovat všechno.A co naše suverenita a lidská důstojnost ? Ta zůstala někde před zisky nadnárodních společností.