Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 5. 2017
OVČÁČEK OBHAJUJE

Politici reagují na Zemanův "vtip" o likvidaci novinářů! ANKETA

Miloš Zeman a Vladimír Putin v Číně
Zdroj: Twitter
Miloš Zeman a Vladimír Putin v Číně

Čeští politici odsoudili slova prezidenta Miloše Zemana o likvidování novinářů, které pronesl v Pekingu v úvodu schůzky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, jako velmi nepodařený vtip.

Podle mluvčího hradu Jiřího Ovčáčka, který doprovází Zemana při cestě do Číny, šlo o bonmot. Na sociální sítě napsal, že očekává trapně pohoršené komentáře politiků, kteří se k médiím rádi lísají.

 

Video, které zachycuje skandální výrok Miloše Zemana o likvidaci novinářů, najdete zde.

 

Anketa

Je vhodné, když prezident vtipkuje o likvidaci novinářů?

Hlasovalo 11654 lidí.
Za velice nepodařený označil vtip šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD). "Mně se hrubě nelíbí, a je mi to jedno s kým, jestli s Putinem, nebo s někým jiným, aby se debatovalo o tom, jestli se mají novináři likvidovat nebo omezit. To je něco, co je velice nepodařené, a to říkám diplomatickým způsobem," uvedl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

 

 

I podle místopředsedy ODS Martina Kupky byl žert nevhodný. Jeho vyznění podle něj ještě umocnila souvislost s Putinem. "Proto mě mrazí," uvedl ve Kupka stejném pořadu. Zemanův dlouhodobý kritik, ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) na twitteru sdělil, že takové vyjadřování považuje za nepřijatelné i jako vtip. "Distancuji se od výroků prezidenta Zemana na adresu novinářů," napsal.

 

"Novináři zásadně nikdy bonmoty nechápou. Očekávám teď trapně pohoršené komentáře a rozhořčené reakce politiků, kteří se k médiím rádi lísají," nechal se na sociálních sítích slyšet Ovčáček.

 

 

Dnešní jednání prezidentů Zemana a Putina se odehrálo v ruštině. Na počátku se ale Putin dotázal svého protějšku, zda se bude tlumočit. Zeman to označil za zbytečné. Podle ruských médií měl Zeman při příchodu dojem, že je v místnosti mnoho novinářů a bylo by prý dobré je "likvidovat", na což Putin reagoval v diplomatičtějším duchu. Odpověděl: "Není třeba likvidovat, ale snížit jejich počet, to ano." Výroky na okraj jednání zachytil zvláštní dopisovatel listu Komsomolskaja pravda, který se na svém twitterovém účtu věnoval zajímavostem ze setkání.

čtk / hru TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.5. | 16:21 Roman Skala
24
Objektivita žurnalistiky je v žalostném stavu ať jde o bulvár či ...
14.5. | 17:04 pichav
-22
☝ NOVINARI A REDAKTORI JSOU DULEZITEJSI NEZ NEJAKY NEPOTREBNY PUPPET !!!! ...
15.5. | 09:52 reypal
2
Náhlasit nevhodný komentář
A opět tady opruzuje de bil trasimi.
15.5. | 08:38 topka55
3
Náhlasit nevhodný komentář
trasimi ..netahej nám tady vaše způsoby ..jako topení v kýbli
15.5. | 08:02 Jan Vanicek
3
Náhlasit nevhodný komentář
Dela CR ostudu,kde se ukaze.Poslete ho na Vysocinu.Srovnejte si jeho vystoupeni v TV barandov"tyden s presidentem".V predminulem dile byl na plech.
14.5. | 23:19 overal
9
Náhlasit nevhodný komentář
Dnešní novináři jsou v naprosté většině skutečný odpad vydávající zaplacené lži za zjištěnou pravdu! A jejich likvidace je, jako likvidace jakéhokoliv jiného toxinu rozkládajícího dnešní společnost, rozhodně pozitivní činnost!
14.5. | 23:15 Jan Sedlacek
7
Náhlasit nevhodný komentář
Černý, smrdutý CIGOŠ Trasimi tady bleje svoje nechutné zvratky.
14.5. | 23:10 Jan Sedlacek
8
Náhlasit nevhodný komentář
Uz aby byly konecne volby a zlikvidovali jsme ty vlastizradne a skorumpovane politiky.
14.5. | 21:56 truthwillprevail
10
Náhlasit nevhodný komentář
V ČR neexistují nezávislé média a to ani ty které občané platí z daní.
14.5. | 21:54 truthwillprevail
11
Náhlasit nevhodný komentář
Na demonstracích často jsou novináři, dávají otázky demonstrantům, ti odpovídají, záběry nikdy neuvidíte, všechno sestříhané, upravené. Stejně tak spodní lišty v různých debatních pořadů, zažil jsem to osobně. Moje otázka byla upravená, stejně tak můj názor. Přitom jsem dodržel pravidla.
14.5. | 21:51 truthwillprevail
9
Náhlasit nevhodný komentář
Kolik novinářů může prohlásit, že svoji profesi dělají nezávisle, nezaujatě, bez vlastních či cizích citů, zájmů? Novináři jsou hovadaa a já se už ani nedivím, že se jich někteří vyhýbají, nebo je např. na demonstracích ohrožují.
14.5. | 21:44 Tomáš Jelínek
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Šílený stařec opět trousí bonmoty jako koza bobky.