Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.3. 2017 21:50
společné cvičení

Čeští vojáci cvičí v Litvě, vykopali přes kilometr zákopů

Zdroj: TV Nova

Nachodili stovky kilometrů, vykopali tisíce metrů zákopů a strávili stovky hodin v neznámém terénu. Tak se dá shrnout dvouměsíční účast 120 českých vojáků na cvičení v Litvě. Společně s tamní armádou trénují obrannou taktiku proti možné agresi z východu. Ve středu za nimi na inspekci přiletěl český ministr obrany s náčelníkem generálního štábu.

Češi a Litevci nacvičovali taktiku boje o osadu ve vojenském polygonu Pabrade nedaleko hranic s Běloruskem. "Profesionalita českých vojáků, kteří se účastní tohoto cvičení, je z mého pohledu velmi vysoká," hodnotil společné cvičení jeden z litevských vojáků.

 

Litva se obává ruského vměšování do svých záležitostí, nechce se dočkat stejného scénáře jako nedávno na Krymu. Požádala proto NATO o přítomnost aliančních jednotek na svém území. Jako první zareagovaly země V4.

 

V rámci cvičení v Litvě trénovali čeští vojáci i hloubení okopů. Vykopali jich zhruba kilometr a půl. "Tady jsou dobré podmínky, tady je hliněný povrch a u nás, když jsme třeba ve výcvikovém středisku ve Vyškově nebo na Libavé, tam je samý šutr," pochvaloval si jeden z českých vojáků.

 

Generální štáb vyšetřuje i incident, kdy se skupina pěti českých vojáků dožadovala vstupu do nočního klubu. Zpacifikovala je až litevská policie. Výtržníci byli okamžitě převeleni domů. Naši vojáci budou v Litvě působit do 20. března. Potom se vrátí zpátky do České republiky.

 

 

České pozemní jednotky ale nejsou v Pobaltí naposledy. V rámci jednotek NATO pod německým velením tam zřejmě začnou působit už příští rok.
 

tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.3. | 00:33 truthwillprevail
7
Litva se obává ruského vměšování do svých záležitostí, nechce se dočkat ...
2.3. | 16:26 satanastatavas
0
Truth--prdni nanej, natoho americkyho svaba nebo cotoje, to Drzkaty,,nejspis ...
3.3. | 09:01 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zalez ty drzkatej svabe! Ja mam radost ze ty mas radost , ze ti tak malo schazi ke stesti! Uz si nekdy vylez na ulici? Skus to, budes cumet jak je svet krasnej i bez tebe, sklibo jeden!
2.3. | 21:56 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Martin Stropnický konspirační teoretik tvrdí, že Rusko ohrožuje Švédsko a Finsko, pan má asi nějaké tajné materiály.
2.3. | 21:56 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Martin Stropnický konspirační teoretik tvrdí, že Rusko se sám izoluje od okolního světa, Stropnický je opravdu korunovaný vůl.
2.3. | 21:48 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Martin Stropnický konspirační teoretik, který nařkl Rusko z toho, že dotují migraci do EU. Řekl mu to nějaký maďarský kolega. Asi už mu neřekl o amerických lodích, amerických nadacích, amerických stránkách které migraci do EU podporují.
2.3. | 20:11 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
satanastatavas - Je to prostě náš maskot držka.
2.3. | 18:27 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
TAhni v pUdel, cerny mraku!
2.3. | 16:26 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Truth--prdni nanej, natoho americkyho svaba nebo cotoje, to Drzkaty,,nejspis stenice...natoho az nekdo slapne, mnam, to hezky mlaskne, lupne a ta srrracka co se roztece,,,jeee, jak jase tesim....
2.3. | 13:09 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
Držko protože píšu pravdu tak jsem Ruský šváb, protože nejsem zastáncem konspiračních teorii o tom, jak nás Rusko chce vojensky ovládnout tak jsem ruský šváb. OK, ty se, ale běž léčit.
2.3. | 11:06 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - Jsem rád že nemáš žádnou připomínku a že souhlasíš.
2.3. | 00:42 truthwillprevail
6
Náhlasit nevhodný komentář
Je to provokace, nic jiného v tom není. Takové bludy že mají strach že je Rusové napadnou si mohou nechat pro dementy a naivní ovce jako je Stropnický, to je strašný šulin.