Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2017 22:09
obžalovali ho

Cestující Ryanair měl v tašce bombu! Nevěděl jsem to, bránil se

Muhammad Nadeem
Zdroj: GMPolice
Muhammad Nadeem

Za držení výbušnin s úmyslem ohrozit životy cestujících obžaloval v úterý manchesterský soud Nadeema Muhammada (43). Toho v lednu natočily letištní kamery s taškou, ve které byla nalezena bomba. Muž se u soudu složil a tvrdí, že výbušné zařízení nikdy neviděl.

Nadeema Muhammada natočily na konci ledna kamery, jak prochází terminálem tři na letišti v Manchesteru s velkou zelenou taškou. Právě v té později ochranka našla výbušné zařízení, ze kterého trčely dráty. Jak upozorňuje britský Mirror, mělo jít o cestujícího společnosti Ryanair. 

 

Zaměstnanci letiště zpočátku nevěřili, že zařízení by mohlo explodovat, raději ho ale zabavili. Cestující byl však propuštěn a o pět dní později mu bylo dokonce i umožněno vstoupit na palubu dalšího letadla - směřujícího do italského Bergama.

 

Až 8. února se zařízení dostalo do rukou forenzních expertů, kteří upozornili na možné nebezpečí. A že opravdu nelze vyloučit riziko exploze, se potvrdilo v zápětí. Muhammad zanedlouho skončil ve vazbě.

 

 

Ačkoli muž původem z Pákistánu s italským pasem tvrdí, že s bombou nemá nic společného, anglický soud po půl roce od incidentu dospěl k jinému závěru. Muže obžaloval z držení výbušného zařízení s cílem zabíjet.

 

Proč by chtěl Nadeem vraždit, však není jasné. O jeho (ne)vině by měl soud rozhodnout 23. srpna. Na lavici obžalovaných v úterý plakal a tvrdil, že za nic nemůže. Soud ale nepřesvědčil, obžaloval ho.
 

lud TN.cz