Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2017 21:36
Chaty a chalupy

Chatování zažívá velký comeback, lidé kupují i drahé "haciendy"

Zdroj: TV Nova

Češi se opět vracejí k chataření a chalupaření. Podle realitních makléřů teď dokonce poptávka převyšuje nabídku, a to především na jihu Čech a Moravy. A kupuje se vše, chaty do milionu korun, ale i mnohem dražší sídla.

Mladší generace chatařů vystřídala tu starší. Dnešní čtyřicátníci, kteří s rodiči před lety jezdili o víkendech na chalupu, si dnes sami kupují víkendová sídla. Především proto, aby unikli ruchu velkých měst.

Reklama


"Bydlíme ve městě, ve Zlíně, i když tam máme malý domeček se zahrádkou, tak přeci jenom pro děti je to malý prostor. A tady mají velkou zahradu, můžou si běhat, kam chtějí," pochvaluje si Hana Srncová.


Najít vhodnou chatu je teď čím dál tím těžší. Zajímavé nemovitosti se prý skupují rychleji než rohlíky v obchodě."Kupec se většinou najde rychle, protože momentálně je větší zájem. Nejčastěji se prodávají chaty do milionu. Protože je to samozřejmě pro ty lidi nejdostupnější," přikyvuje realitní makléř Jan Perk.


Výjimkou nejsou ani případy, kdy si lidé kupují dražší sídla, která využívají jen v části roku a po zbytek je pronajímají.


Podle realitek stoupá i zájem o pronájmy rekreačních objektů. Mít možnost zmizet někam do přírody je teď v kurzu. Z nabídek mizí i malé chatky v zahradních koloniích.Pokud nákup chaty také zvažujete, pospěšte si. Proti loňsku už stouply ceny o necelých 10 procent.
 

pez, Martin Kočárek TN.cz
Reklama