Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 2. 2017
KLDR vraždí

Chce Kim zabít svého strýce v Praze? Česká vláda má obavy!

Kim Čong-un
Zdroj: profimedia.cz
Severokorejský diktátor Kim Čong-un

Po tajemné vraždě Kim Čong-nama, bratra současného diktátora KLDR, je možná na řadě jeho strýc, který je v Praze severokorejským velvyslancem. Údajně se o něj bojí i česká vláda, informují jihokorejská média.

Kim Pchjong-il je nejen velvyslancem KLDR v Praze, ale také strýcem současného vládce Severní Koreje, Kim Čong-una. Poté, co dvě atentátnice na letišti v Kuala Lumpuru zavraždily diktátorova bratra zakázaným nervovým jedem, se česká vláda překvapivě začala bát o život velvyslance.

 

 

Jihokorejský deník Dong-a Ilbo informuje o tom, že se česká rozvědka zaměřila na velvyslancův pohyb, jeho schůzky a na lidi, kteří se pohybují v jeho okolí.

 

 

Jihokorejští novináři také pátrali po tom, jak se severokorejskému velvyslanci v Praze žije. Jejich zdroj jim řekl, že Kim Pchjong-il je nenápadný a uzavřený. Vyhýbá se pozornosti a cestuje zpravidla jen mezi svou rezidencí a ambasádou. Styky s jinými velvyslanci údajně neudržuje.

 

 

Vražda diktátorova bratra Kim Čong-nama šokovala celý svět. Zkolaboval v pondělí po útoku zákazaným nervovým jedem na letišti, zemřel při převozu do nemocnice. Byl bratrem severokorejského vůdce Kim Čong-una a zároveň nejstarším synem bývalého vůdce Kim Čong-ila. Měl pověst playboye, hráče v kasinech a povaleče, pro vládu KLDR byl dlouhodobě trnem v oku.

tn.cz / gar

Diskuze

27.2. | 20:32 satanastatavas
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A co Drzko politicka vrazda A.Dubceka nebo K.Kryla, cipak je tohle vec, he?
25.2. | 15:51 karl-z-bahnhofu
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nechtěl by Kim raději začít třeba za úplatu hlídat vnější hranici EU proti těm všemožným uprchlíkům z horoucích pekel ? Za měsíc by bylo po problému !
25.2. | 09:22 overal
11
Náhlasit nevhodný komentář
To je snad vnitřní věc KLDR a naše vláda by měla mít jiné a podstatně důležitější starosti, než je mocenský boj uvnitř nějakého vzdáleného státu!