Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 2. 2018
Překvapivá studie

Chcete působit přitažlivěji? Stačí jednoduchý trik, zjistili vědci!

krásná žena
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Australští vědci přišli s překvapivým tvrzením. Podle nedávné studie jsou lidé vnímáni jako přitažlivější a krásnější, pokud vyrazí za zábavou ve větší skupině. A nezáleží přitom na tom, jak vypadají ostatní členové "party".

"Efekt roztleskávaček je poměrně rozšířený fenomén, podle kterého se tváře zdrají krásnější ve skupině s ostatními, ne když se díváte jen na jednu," uvedl podle portálu The Sun Daniel Carragher z Flindersovy univerzity v jižní Austrálii.

 

Právě tuto teorii, která také zazněla v několika populárních seriálech a filmech, chtěli odborníci ověřit. "Výsledky naší studie říkají, že pokud chcete působit atraktivněji, měli byste se na veřejnosti objevovat s dalšími lidmi po boku," doplnil Carragher.

 

130 respondentům ukazoval tým univerzitních expertů vždy dvě fotografie různých žen ve věku od 20 do 40 let - na jednom snímku byla sama, na jiném ve skupině. Pokud byla žena vyfocena s dalšími lidmi, byla vnímána o 5 procent atraktivnější, než samostatně.

 

 

"Navíc jsme zjistili, že je jedno, jak vypadáte, ve skupině jste vždy vnímáni jako přitažlivější. Nezáleží ani na tom, jaké postavení v partě zaujímáte," vysvětlil Carragher. Podle odborníků výsledky dokazují také to, že atraktivita se dá "změřit" - je často založena na matematických principech.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama