Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.5. 2018 07:45
tragická smrt

Chlapce (†7) našli mrtvého ve vaně! Pitva ukázala, že se neutopil

Německá policie zasahovala kvůli teroristické hrozbě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

V policejních poutech skončila žena (69), kterou policisté podezírají ze smrti sedmiletého chlapce. Tělo mrtvého dítěte našel ležet ve vaně jeho otec na konci dubna v německém městě Künzelsau. Pitva prokázala, že se neutopil.

Za smrtí sedmiletého chlapce, jehož bezvládné tělo našli vyšetřovatelé 28. dubna ležet ve vaně, je podle policie pravděpodobně 69letá žena. Podle médií má jít o rodinnou přítelkyni, u které chlapec často nocoval.

 

Žena v neděli skončila v policejních poutech a nyní čelí obvinění z neúmyslného zabití, informuje agentura AP. Policie se rozhodla ženu zadržet mimo jiné na základě výsledků nařízené pitvy, která prokázala, že se chlapec neutopil. Vše nasvědčuje tomu, že byl uškrcen. Příčinou smrti podle patologa měly být "síly, které působily na jeho krk".

 

Motiv ženy poicie nesdělila, stejně tak ani její jméno. Německé zákony na ochranu soukromí jsou totiž velmi přísné. Soudce ale nařídil pro ženu vazbu do doby, než skončí vyšetřování.

 

 

Tělo chlapce měl najít jeho otec v sobotu ráno a to ve vaně, kam ale bylo zřejmě přesunuto až po jeho smrti. Rodina si tragédii nedokáže vysvětlit. Podle příbuzných byly vztahy se zadrženou ženou velmi srdečné a mezi všemi panovala důvěra. Chlapec u ní navíc několik let bydlel.

lud TN.cz
Reklama