Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 12. 2017
30 tisíc na splátky

Chlapci ubili plameňáky v ZOO, rodiny konečně splatily dluh

Ubitý plameňák v Jihlavské zoo
Zdroj: TV Nova
Chlapce při útěku natočila bezpečnostní kamera

Rodiče tří chlapců, kteří v březnu umlátili v jihlavské ZOO vzácného plameňáka, už splatili více než 30tisícový dluh za ubité zvíře. Po počátečních peripetiích tak dodrželi splátkový kalendář, na kterém se domluvili se zoologickou zahradou, aby se vyhnuli soudnímu řízení.

Na začátku března tři chlapci ve věku 5, 6 a 8 let nepochopitelně, surově a hlavně bezdůvodně zaútočili na plameňáky v jihlavské ZOO. Jednoho klacky a kameny ubili, druhého zranili. Po činu je díky kamerovému systému chytili strážníci.

 

Rodiče chlapců s jihlavskou ZOO nejdřív vůbec nekomunikovali, a to i přesto, že slíbili škodu za ubité zvíře (celkem 32 tisíc korun) uhradit. Poté, co vedení zahrady pohrozilo žalobou, nabídli splácet tři tisíce korun měsíčně.

 

Návrh ale zahrada odmítla s tím, že by se nestihlo vyplatit peníze do konce roku a tudíž nemohlo být zaneseno do letošního účetnictví. "Splátky byly příliš nízké. Byli bychom raději, aby se vše splatilo jednorázově. V krajném případě by se záležitost musela vyřešit do konce kalendářního roku," sdělila tehdy ředitelka zoo Eliška Kubíková.

 

 

Nakonec se rodiny, které kvůli útoku na plameňáky navštívili i pracovníci sociálního odboru, se zahradou domluvili na 4,5tisícových splátkách ve splátkovém kalendáři do konce letošního roku. Ten už rodiče chlapců dodrželi. Jedné z rodin zbývá poslední splátka, druhá má splaceno úplně.

David Pik/epa TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama