Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 7. 2018
Daří se jim dobře

Děti z jeskyně jsou v karanténě! Rodiče neviděly, tohle chtějí k jídlu

První čtyři zachránění chlapci
Zdroj: facebook
První čtyři chlapci, které zachránili z jeskyně, jsou v karanténě

Čtyřem chlapcům, které potápěči vyprostili z jeskyně v Thajsku v neděli, se daří dobře. Lékaři je drží v karanténě po dobu 48 hodin. Až poté se mohou setkat s rodiči. Podle thajských médií nemají děti žádné zdravotní komplikace a už si poroučejí, co by si dali k jídlu.

Vidět rodiče a pak si dát smaženou rýži. To jsou podle lékařů, na které se odvolávají thajská média, největší starosti chlapců, které v neděli zachránili potápěči ze zatopené jeskyně. Malí fotbalisté jsou údajně v pořádku a daří se jim dobře.

 

I přesto musí strávit 48 hodin v karanténě, protože se doktoři obávají, jestli nechytli v otřesných podmínkách jeskyně nějakou infekci. Pokud se ukáže, že jsou úplně zdraví, dovolí nemocnice návštěvu rodičů. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

"Ani nevíme, které z dětí kdy vytáhnou ven. Nemůžeme je zatím navštívit, protože musí být dva dny na pozorování," popsal jeden z otců pro agenturu Reuters. Úřady ale zároveň informovaly, že rodiče mohou chlapce vidět, ale přes nemocniční sklo.

 

Obezřetně teď lékaři postupují, i co se týče jídla. Děti jsou po 16 dnech v jeskyni vyčerpané a vyhladovělé, nemohou ale okamžitě znovu začít jíst běžná jídla. Podle médií požadovaly jako první pokrm thajskou specialitu "pad kra pao", což je smažená rýže s kuřecím masem a bazalkou.

 

 

 

Záchranná operace pokračovala po doplnění zásob kyslíku i v pondělí. Do akce šli stejní potápěči, kteří vytáhli už nedělní čtveřici. Hlavním důvodem je to, že už se vyznají ve složitém prostředí a mohou tak nejlépe zasáhnou v případě nouze. Více o pondělní evakuaci čtěte zde.

 

Tým fotbalistů ve věku od 11 do 16 let se spolu s 25letým koučem vydal prozkoumat jeskyni u hranic s Barmou v sobotu 23. června. Záchranáři našli u vstupu jejich kola a osobní věci, 12 chlapců a jejich trenéra objevili po devíti dnech.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o záchraně chlapců:

epa TN.cz
Reklama