Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2017 20:43
nebezpečný pád

Vážný úraz: Kluk spadl z 5 metrů! Propadl se na stadionu v Litvínově

Sanitky
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

V Horním Litvínově se v pondělí zranil asi 10letý chlapec, který propadl vzduchovým roštem tamního zimního stadionu. Dítě spadlo z výšky zhruba pět metrů, záchranáři ho převezli do nemocnice.

v Horním Litvínově se v pondělí odpoledne stal vážný úraz. "Na tísňovou linku bylo oznámeno, že u zimního stadionu v ulici S.K. Neumana se dítě propadlo střechou," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

 

Na místo vyjela jednotka HZS ze stanice Litvínov a lezecká skupina ze stanice Teplice. "Udělali jsme místo záchranářskému vrtulníku, aby mohl přistát," dodala mluvčí policie Jana Slámová.

 

 

Jak přesně se incident odehrál, není jasné. Podle informací TN.cz ale dítě propadlo vzduchovým roštem - a to z výšky pět až šest metrů. Chlapec byl vyproštěn a ve vakuových nosítkách předán zdravotnické záchranné službě. "Utrpěl středně těžká zranění," sdělil mluvčí záchranářů Prokop Voleník s tím, že v době převozu do nemocnice bylo dítě mimo ohrožení života.

 

Incident se stal podle všeho v bezprostřední blízkosti šachty kolem stadionu. Proč se dítě v těchto místech pohybovalo, je předmětem dalšího šetření.

lud TN.cz