Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 12. 2018
Otřesný případ

Chlapec (16) ve Skotsku unesl, znásilnil a zabil školačku (6)!

Skotský soud začal rozplétat vraždu šestileté Aleshy MacPhailové - dům, kde bydlela
Zdroj: Profimedia

Soud ve skotském Glasgow začal rozplétat šílený případ, který otřásl Velkou Británií. Jeho hlavním aktérem je teprve šestnáctiletý hoch, který podle vyšetřovatelů letos v červenci unesl, znásilnil a zavraždil teprve šestiletou Aleshu MacPhailovou.

Začátek procesu podle britského Daily Mirroru sledovala i dívčina matka Georgina Lochraneová, která v případu zároveň figuruje jako svědkyně.

 

Teenager se na veřejnosti objevil při čtení obžaloby poprvé. Podle žalobce byl chlapec, jehož britská média nejmenují, ozbrojený nožem, když 2. července vnikl do domu ve městě Rothesay na ostrově Bute. Vzápětí vytáhl malou Aleshu z postele. Dívka na ostrov Bute přijela na prázdniny za svým otcem.

 

Hoch podle všeho odtáhl dívenku do bývalého hotelu, kde ji vysvlékl. Pak s ní začal silně třást a nakonec jí rukou zacpal nos, ústa a objal krk.

 

 

Pak podle obžaloby dívenku neznámým způsobem zranil v obličeji, později ji měl znásilnit a zavraždit. Zároveň je proti němu vedeno druhé trestní řízení kvůli maření spravedlnosti.

 

Pokusil se totiž zahladit stopy - zbavil se oblečení a vysprchoval se, aby smyl stopy krve. Teenager ovšem ústy svého obhájce řekl, že se cítí nevinný v obou trestních věcech.

 

Prokurátor Iain McSporran uvedl, že odhaduje, že hlavní líčení potrvá deset dní. soudkyně vzápětí stanovila termín soudu na únor 2019.

pez TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama