Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.5. 2018 11:50
tragédie na slovensku

Chlapec (†4) chtěl vysvobodit psa zpod autobusu, řidič ho přejel!

Chlapec chtěl vysvobodit psa zpod autobusu, řidič ho přejel
Zdroj: TV Markíza

Slovensko zasáhla v pondělí dopoledne obrovská tragédie. Příměstský autobus nedaleko Nitry přejel malého chlapce (4), který si na zastávce vlezl pod vozidlo, odkud chtěl vysvobodit svého psa. Řidič si pak ani nevšiml, že bezbranné dítě přejel, tvrdí TV Markíza.

K tragické nehodě došlo po osmé hodině ráno v obci Mojmírovce na východě Slovenska. "Podle prvotních informací měl řidič autobusu srazit čtyřletého chlapce," řekla serveru tvnoviny.sk mluvčí policie Božena Bruchterová.

 

Na pomoc zraněnému chlapci vyrazili záchranáři. "Na tísňové lince jsme přijali výzvu o pomoc zraněnému dítěti. Na místo jsme okamžitě vyslali posádku, lékař však konstatoval smrt. Vzhledem k tomu, že jde o dítě, víc informací k zásahu neposkytneme," uvedla mluvčí záchranářů Alena Krčová.

 

Celé neštěstí se stalo na autobusové zastávce. Chlapec byl venku se psem, který vlezl pod kola autobusu. Dítě chtělo svého zvířecího miláčka vytáhnout, a tak vlezlo pod vozidlo také. Jeho řidič si toho však nevšiml a dítě přejel.

 

 

Záchranáři na místě ošetřili také chlapcovu matku (27). K nehodě vyrazili i policisté, kteří zahájili vyšetřování. Kdo za tragickou nehodu nese vinu, tak zatím není jasné.

jva TN.cz
Reklama