Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 10:50
tragédie v Itálii

Chlapec a rodiče zemřeli po pádu do sopky! Další syn vše viděl

Zdroj: TV Nova

Jedenáctiletý chlapec a jeho rodiče zemřeli po pádu do sopečného kráteru v Itálii. Nehoda se stala v poslední den jejich dovolené. Celou tragédii viděl jejich sedmiletý syn.

Tragická událost se stala poblíž italského města Neapol. Rodiče a syn zemřeli poté, co spadli do kráteru Solfatara, nejznámějšího místa Flegrejských polí. Příčinu musí objasnit policie, ale podle italských médií chlapec vstoupil do zakázané oblasti. O tragédii napsal deník Daily Mail.

 

Když se ho rodiče snažili dostat do bezpečí, povrch kráteru se propadl a všichni se spadli o jeden a půl metru. Rodina se poté pravděpodobně udusila plyny, které kráter vypouští. Z půdy uniká pára o teplotě 160 stupňů Celsia a plyny, například jedovatý sirovodík. Těla byla z kráteru vyzdvižena a celá oblast uzavřena.

 

Sedmiletý syn do kráteru nespadl a jako jediný z rodiny nehodu přežil. Chlapec byl předán pracovníkům sociální péče a úřady kontaktovaly jeho prarodiče v Turínu.

 

 

Sopka Solfatara u Pozzuoli je jedním z mnoha míst západně od Neapole oblíbených turisty. Sopka vybuchla naposledy v roce 1198. Je známá pro mělké krátery, síru, vodní páru a nebezpečný pohyblivý písek.

ham TN.cz