Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.3. 2018 20:53
Skiareál Kramolín

Chlapec spadl z lanovky, poranil si páteř! Děti zřejmě zvedly zábranu

Zdroj: TV Nova

Ve skiareálu Kramolín v Lipně nad Vltavou vypadl osmiletý chlapec z lanovky. Při pádu z přibližně pěti metrů si poranil páteř a do nemocnice ho musel přepravit vrtulník.

Chlapec z lanovky vypadl jen pár metrů před výstupem. Vše se odehrálo v lipenském skiareálu v pondělí odpoledne. Na sedačkové lanovce měl jet ještě s dalšími třemi stejně starými spolužáky.

 

Děti pravděpodobně otevřely zábranu na sedačce příliš brzy. Následoval pád jednoho z nich z pětimetrové výšky. Na místo okamžitě vyjela Horská služba a zdravotníci záchranné služby z nedalekého Frymburka.

 

"Bylo tam podezření na úraz bederní páteře. Na místo jsme přivolali leteckou záchrannou službu a ta ho přepravila do nemocnice v Českých Budějovicích," uvedl Bořek Bulíček z Trans Hospital Frymburk.

 

 

Okolnosti pádu dítěte se teď vyšetřují. "V současné době je věc v šetření, byl informován drážní úřad v Praze o celé události. Až bude věc skončena, tak uvidíme," prohlásil mluvčí skiareálu Lipno Jiří Falout.

 

Přitom na Šumavě nejde o jediný pád dítěte z lanovky v letošním roce. Koncem ledna spadl sedmiletý chlapec ze sedačky ve skiarálu Zadov. Díky čerstvě napadlé vrstvě sněhu ale neutrpěl žádná vážná zranění.

Vladimír Hoť/epa TN.cz
Reklama