Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.3. 2018 20:04
výstraha pozor na ledovku

Na Vysočině napadlo už 12 cm za jediný den! Jak bude u vás? MAPY

Zdroj: TV Nova

I když se o víkendu výrazně oteplí, tento týden dopravu bude ještě komplikovat ledovka a sníh. Na některých místech napadlo i dvanáct centimetrů sněhu. Podle meteorologů musí být řidiči na pozoru až do středečního rána.

Řidiči musí počítat s ledovkou na silnicích. V platnosti je výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před náledím, které hrozí v následujících krajích – Jihomoravském, Vysočině, Královéhradeckém, Moravskoslezském, Olomouckém, Pardubickém, Středočeském a Zlínském. Výstraha je platná až do středečních 9 hodin.

 

A problémy může působit i sníh, kvůli kterému se od rána bouralo na mnoha místech (informace o nehodách najdete zde). "Úterý je na srážky nejbohatším dnem - poté už bude srážek méně a sněžit bude pouze v horských oblastech," sdělila meteoroložka Dagmar Honsová. Nejvíce sněhu podle ní napadlo na Vysočině a to dvanáct centimetrů.

 

14

GALERIE: Mapy srážek

Zdroj: Meteopress

Mapy srážek - středa

Hodnocení:

 

Srážky by měly postupně slábnout už večer a v noci na středu bude od jihovýchodu částečně ubývat i oblačnost. "Při zmenšené oblačnosti a při teplotách pod bodem mrazu se bude na neošetřených komunikacích a silnících místy tvořit náledí a zmrazky. Místy se budou tvořit mlhy, které budou i mrznoucí," popsal ČHMÚ.

 

Řidiči a chodci by měli podle ČHMÚ věnovat zvýšenou pozornost podmínkám ve svém okolí, při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

 

 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
 

Středa

V noci zataženo až oblačno. Na jihovýchodě přechodně polojasno. Místy sněžení, v polohách pod 400 m i déšť se sněhem. Místy mlhy i mrznoucí. Přes den oblačno až zataženo a místy slabý déšť nebo mrholení zpočátku i mrznoucí. V polohách nad 500 m, během dne nad 800 m sněžení. Večer částečné ubývání oblačnosti a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, místy tvorba náledí a zmrazků. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. V noci slabý jihovýchodní, postupně jihozápadní vítr 1 až 4 m/s. Přes den mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s.

 

Čtvrtek

Oblačno, přechodně polojasno. Ojediněle přeháňky, v polohách nad 700 m srážky sněhové. Večer přibývání oblačnosti a později na severozápadě ojediněle déšť, na hřebenech hor i sněžení. V noci a ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Pátek

Oblačno až zataženo, na většině území déšť, přechodně v polohách nad 800 m smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

ham TN.cz
Reklama