Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.2. 2018 06:27
Výstraha meteorologů

Jih Čech a Moravu zasypal sníh! Do rána napadlo až 15 cm

Auto ve sněhu
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Jih Česka zasypal sníh, vyplnilo se tak varování meteorologů, které vydali v sobotu dopoledne. Vydatné sněžení na některých místech pokračovalo až do nedělního rána.

Výstrahu před novou sněhovou pokrývkou meteorologové vydali pro Jihočeský, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Plzeňský kraj a Vysočinu.

 

A jak řekli, tak se také stalo. Jih a východ republiky od sobotního odpoledne zasypával sníh, sněžilo ale také na západě Čech. Pozor by si měli dát především řidiči, nový sníh totiž může komplikovat jízdu, a to nejen ve vyšších polohách, ale také na dálnicích. 

 

"V jižní polovině území se vyskytne místy i vydatnější sněžení. Sněžení bude pokračovat zejména v první polovině noci na neděli a doznívat do ranních hodin. Do nedělního rána může zde napadnout místy od 5 do 10 cm nového sněhu. Nejvíce nového sněhu napadne na Šumavě, většinou 10 až 15 cm," uvedli meteorologové.


 

Řidiči by měli jezdit co nejopatrněji a rozhodně nezapomenout na zimní výbavu včetně sněhových řetězů. A pochopitelně zimní pneumatiky s neoježděným vzorkem.

 

Zima o sobě dá pořádně vědět také v dalších týdnech. Podle měsíčního výhledu se dočkáme tuhých mrazů a dalšího sněžení. Předpověď si přečtěte ZDE.

pez TN.cz
Reklama