Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.9. 2016 18:19
Hrozí jí vězení

Při obřadu bouchne bomba! Dívka chtěla zmařit svatbu svého ex

Svatba
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek

Až pětileté vězení hrozí chorobně žárlivé pětadvacetileté ženě, která na konci června dvakrát volala na linku 112, že je na radnici v Hostinném na Trutnovsku bomba. Chtěla tak překazit svatbu bývalého partnera.

Jenže si dotyčná nejspíš neuvědomila, že podobný "kousek" smrdí kriminálem. To jí nejspíš došlo až tenhle týden, kdy ji policejní komisař začal stíhat za šíření poplašné zprávy.
 


"Obviněná žena poslední sobotu v červnu dvakrát z mobilního telefonu zavolala na tísňovou linku 112 a oznámila, že na radnici v Hostinném se nachází bomba. Tam v tu chvíli probíhal svatební obřad, který musel být okamžitě přerušen," popsala detaily případu trutnovská policejní mluvčí Šárka Pižlová.


Muži zákona samozřejmě výhrůžku nebrali na lehkou váhu, na místo vyrazili také hasiči a technici odpojili elektřinu a plyn, aby zmírnili následky případné exploze."Kromě toho bylo z radnice v Hostinném a přilehlých budov evakuováno 60 lidí," doplnila Pižlová. Žádná bomba se pochopitelně ani po důkladné prohlídce nenašla.
 


Nejkurióznější je ovšem důvod, proč dotyčná bombou hrozila. "Z výpovědi ženy vyplynulo, že oznámení učinila ze vzteku a že chtěla překazit svatbu, jelikož novomanželem byl její bývalý přítel, s kterým se rozešla před čtyřmi lety," uzavřela policejní mluvčí.

pez TN.cz