Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.3. 2018 18:30
video Nepříznivé počasí

Chorvatsko pod vodou, v Itálii tornádo. Počasí drancuje Evropu

Zdroj: Enex

Zatímco Česká republika po teplém týdnu v poklidu očekává ochlazení a střídmou sněhovou nadílku, jiné evropské státy bojují s mimořádnými rozmary počasí a jeho následky. Chorvatsko trápí sesuvy půdy způsobené záplavami, v Itálii likvidují následky mohutného krupobití a tornáda. Problémy nastaly také za oceánem. Spojené státy americké čelí dalším přívalům sněhu.

Nepřízeň počasí pocítilo také malé městečko Kostajnica nedaleko bosenských hranic. Po intenzivním dlouhotrvajícím dešti se rozvodnila řeka Una. Půda je podmáčená a dochází k sesuvům.

 

Ve městečku Kostajnica již sesuvy půdy strhly sedm domů. Naštěstí nedošlo k vážným zraněním. Jen těžko se ale budou místní obyvatelé vzpamatovávat ze zážitku, kdy sledovali, jak jim před očima mizí jejich domovy.

 

Na místo přijel chorvatský premiér Andrej Plenkovič. „Musím přiznat, že nic podobného jsem nikdy neviděl. Za pár sekund přišli lidi o svoje domovy. Zničené jsou cesty i auta," citoval Plenkoviče web tvnoviny.sk.

 

 

Starosta obce již rozhodl o ukončení stavu nebezpečí, stále ale platí stav pohotovostního režimu. Odborníci varují, že se dají očekávat další sesuvy půdy.

 

14

GALERIE: Povodně v chorvatském městě Kostajnica

Zdroj: Kostajnica.com

Povodně v chorvatském městě Kostajnica 3

Hodnocení:

 

 

Mimořádnou situaci způsobilo počasí také v Itálii. Kampánii zasáhlo silné krupobití a tornádo, které působily škody a zranily několik lidí.

 

V Benátkách si lidé užívají povodně:

 

Tornádo v Itálii:

 

V americkém Bostonu komplikuje lidem život sníh. Napadlo půl metru. Kvůli druhé silné sněhové bouři této zimy jsou zavřené školy a zrušené lety.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠÍLENSTVÍ v Chorvatsku: Na plážích leží stovky bombiček ze šlehaček. Nepochopíte, co s nimi všichni dělají!

sih TN.cz
Reklama