Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 2. 2018
Ráj pod sněhem

Chorvatsko zasypal sníh! Zavál auta, lidé se nemohli dostat domů

Sníh v Chorvatsku
Zdroj: facebook, Turistička Zajednica Delnice
Chorvatsko zasypal sníh

Chorvatsko čelí přívalům sněhu. Dovolenkový ráj Čechů zasáhly v minulých dnech mrazy a silné sněžení. Teplota klesla na minus deset stupňů a ve vyšších polohách napadly desítky centimetrů nového sněhu.

Především horské oblasti a chorvatské středozemí zavál sníh. Sněhovou pokrývku hlásí téměř ze všech koutů Chorvatska kromě některých přímořských regionů, které zase trápí silné bouřky a deště. Píše o tom portál dnevnik.hr.

 

Situace se v oblíbené turistické zemi nezlepší ani v nadcházejících dnech. Meteorologové čekají další přívaly sněhu a pokles denních teplot až na minus deset stupňů. V jaderských oblastech teploty klesnou asi na šest stupňů.

 

 

Na facebookové stránce Severe Weather Europe, která se věnuje výkyvům v evropském počasí, se objevily fotky ze severozápadu Chorvatska. Do některých domů se přes závěje nemohou jejich obyvatelé ani dostat, pod sněhem zůstala i celá auta.

 

 

Sněžení má v příštích dnech zasáhnout také většinu Česka. V nížinách se objeví spíše smíšené srážky, případně sněhové přeháňky. Více sněžit by mělo na horách, kde budou srážky trvalejší a vydatnější.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama