Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 16:55
Plánovali také útěk

Chovanci z ústavu chystali vraždu. Chtěli podříznout vychovatele

Policie
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Policisté v pondělí obvinili tři chovance výchovného ústavu Hostouň na Domažlicku z pokusu o vraždu! Dva chlapci ve věku 16 let a jeden jejich o rok starší kamarád chtěli zavraždit vychovatele a z ústavu uniknout! Teď je čeká vazba.

Svůj čin si tři mladiství delikventi z výchovného ústavu Hostouň - Medvědí Kámen naplánovali v sobotu. Ve večerních hodinách chtěli zavraždit vychovatele a z ústavu utéct. Podle informací webu krimi-plzeň.cz plánovali vychovatele podříznout!

 

Podle policejní mluvčí Martiny Korandové první část plánu delikventům vyšla, další část jim ale vychovatel, který se měl stát jejich obětí, svým chováním překazil. K jeho napadení tak nakonec vůbec nedošlo.

 

"Policisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby," dodala policejní mluvčí Korandová. Soudce ve středu návrhu státního zástupce vyhověl a mladíky poslal do vazby.

 

Na odloučeném pracovišti Medvědí Kámen spadajícím pod výchovný ústav Hostouň jsou umístěni chlapci od 16 do 19 let, kteří berou drogy a mají výchovné problémy. Kapacita ústavu je 16 chovanců.

 

 

Podle muže, který ví, jak to v ústavu chodí, ale nepřeje si být jmenován, dochází k pokusům o napadení vychovatelů několikrát do roka. "Chovanci nemají žádný problém s tím, zaútočit. K poslednímu případu došlo o prázdninách, vychovatel je dodnes v pracovní neschopnosti," řekl TV Nova muž.

 

Vychovatelé nemají moc prostředků, jak mladíky zvládat a chovanci si to moc dobře uvědomují. V noci je tam většinou jen jeden vychovatel na patro. Pokud je mladíci napadnou, mohou se spoléhat jen na vlastní paže.

 

Na vycházkách mají možnost dostat se ke zbraním, alkoholu nebo drogám. "Kontroly při návratu probíhají, ale ti hoši jsou zdatní a protřelí a nemají s tím až takový problém. Bohužel, ten systém je nastavený jak je, kluci jsou ve výhodě a jsou si vědomi toho, že zákony jsou spíš na jejich straně," dodal muž.

 

V tomto případě se měli mladíci domluvit na tom, že vychovatele vylákají do sklepa nebo jiného temného zákoutí, tam jej podříznou, okradou a ze zařízení utečou.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.9. | 15:04 vechtr-z-protivina
16
Šabatová je tam teď půjde hladit a zpívat jim ukolábavky. Hlavně aby se chlapci ...
13.9. | 17:00 pichav
-13
☝ A CO S TIM VYCHOVATELEM JINEHO ??!! EVIDENTNE JE SPATNE VYCHOVAVAL !!!! BYLO ...
13.9. | 20:31 bard-lidu
4
Náhlasit nevhodný komentář
A hele, Trasimi chtěl zdrhnout. Ještě, že se na to přišlo.
13.9. | 18:07 allanaldik
6
Náhlasit nevhodný komentář
Chteli vrazdit ale NIC se nesmi o nich psat jsou mladistvy ale na vrazdu jsou uz dospeli. Za pripravu vrazdy bych jim dal °12 let jako vystrahu pro vsechny tyhle parchanty. Az zde mudou muslimske poloopice tak to bude jeste horsi a ze tech slunickarskejch prezidentu je to snad vi kazdy.Jen Zeman ne.
13.9. | 17:00 pichav
-13
Náhlasit nevhodný komentář
☝ A CO S TIM VYCHOVATELEM JINEHO ??!! EVIDENTNE JE SPATNE VYCHOVAVAL !!!! BYLO SPRAVNE ABY TEN VYSLEDEK SVE PRACE !!! POCITIL NA VLASTNI KUZI !!!! BYLO NA NICH JESTLI MU DAJI SANCI KVALITU PRACE NAPRAVIT A VYCHOVAVAT LEPE !!! POKUD TO NEUMI NEMA PRAVO EXISTOVAT !!!! JAKAKOLI PRACE SE MA DELAT 100% ☝
13.9. | 16:09 maxfox
12
Náhlasit nevhodný komentář
Zřejmě mají islámskou výchovu.Samá demokracie a takhle to vypadá. Malá místnost bez oken a dva vychovatelé s obušky, pak by si to rozmysleli. Nás učili,na hrubý pytel hrubá záplata.
13.9. | 15:47 vechtr-z-protivina
7
Náhlasit nevhodný komentář
Ne*er mě! seřve Marek ženu u porodu. Nechce čekat na dítě. Takoví se pěstují na semeno v Medvědím kámenu. U toho článku, neb ja tam tmavodržkatec tmavodržkatci přirozeně se chovající je opět na popud Bruselu, sluníček a kocábistů bloklá diskuse
13.9. | 15:34 hejtman17
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Jaroslav Volský ty si pakoblb , měli by tě izolovat až nadosmrti a podej si ruce s komoušem Lankem že jste Husakovi těti.
13.9. | 15:30 vechtr-z-protivina
10
Náhlasit nevhodný komentář
Jednou na vojně za těch starých časů, kdy to prý stálo za hov.o cigoš ukradl v kuchyni maso. Bylo tenkrát po dešti, nechal jsem ho mizeru žrát bláto, aby se odnaučil krást žrádlo. Nadřízený mne tehdy podržel, cigoš musel do nemocnice, ale ututlalo se to. Jo, to byly časy.
13.9. | 15:24 vechtr-z-protivina
6
Náhlasit nevhodný komentář
Až sem po volbách Chovanec pustí přilezlíky, dají je tam taky a lidi v zapadlých vískách budou ještě vzpomínat na freunschaft s péesáky. Jo, to byly doby, kdy tam byl ještě klid. Hlavně si tam dejte cedule "zaniklá obec".
13.9. | 15:23 Jaroslav Volský
14
Náhlasit nevhodný komentář
totální izolace bez možnosti být mezi lidma nebo trest smrti než budou vraždit doopravdy.Tahle demokracie je smrtící pro nevinné občany a pro tyhle pohodička.
13.9. | 15:21 vechtr-z-protivina
10
Náhlasit nevhodný komentář
Až bych je postřílel, nahrnout je tam do škarpy v lese. Alespoň by tam houby rostly ještě lépe. MOžná by to byla první věc, ve které by ta svoloč byla užitečná.