Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.2. 2016 11:42
ANKETA Ministr o zásazích

Protesty proti Islámu: Policie vše zvládla, tvrdí ministr Chovanec

Zdroj: TV Nova

Ministr vnitra Milan Chovanec předstoupil společně s policejním prezidentem Tomášem Tuhým a šéfem pražské policie Milošem Trojánkem před novináře, aby vysvětlil postup policistů na demonstracích pro a proti migraci v sobotu 6. února.

Chovanec jednoznačně vyloučil, že by útok na zastánce migrace byl policejní provokací. Většinu maskovaných útočníků se policistům podařilo identifikovat. Najít se ale nepodařilo policistu, který odmítl pomoci napadeným redaktorům Českého rozhlasu.

 

Podle Chovance se sestříhané video, které policisty obviňovalo z toho, že útok na zastánce migrace zinscenovali, začaly šířit proruské weby. "Bylo vytvořeno proto, aby pošpinilo dobré jméno policie České republiky. Aby destabilizovalo situace a veřejnost nabyla dojmu, že policie nechrání lidi, ale naopak se snaží provokovat," uvedl Chovanec na tiskové konferenci.

 

Chovanec tyto praktiky razantně odmítl. "Kdyby to bylo pravda, že se tak policie chová, znamenalo by to konec nejen policejního prezidenta, ale také ministra vnitra. Takto se policie v demokratickém státě chovat nemůže," uvedl Chovanec.

 

Anketa

Souhlasíte se závěry ministra vnitra Chovance?

Hlasovalo 121 lidí.
Odpůrci migrace začali hned po útocích šířit video z napadení zastánců migrace v pražské Thunovské ulici. Všímali si především postavy jednoho z mužů, který v některých záběrech chodil podél průvodů zastánců migrace, pak komunikoval s policisty a nakonec i se zakuklenci, kteří na zastánce migrace házeli různé předměty. Odpůrci migrace tvrdili, že tento policista údajně zinscenovaný útok řídil.

 

 

Policisté následně potvrdili, že se skutečně jedná o kriminalistu v civilu. Chovanec uvedl, že se snažil situaci klidnit a bránit její další eskalaci. To uvedl také policejní prezident Tuhý: "Sehrál roli koordinátora společně s uniformovanými policisty," uvedl Tuhý.

 

Jeden z maskovaných mužů během demonstrace vstoupil do budovy, která patří ministerstvu vnitra: "Dostal se do zádveří. Tam začíná bezpečnostní režim, jsou tam mříže, aby se lidé nemohli dostat dál," uvedl šéf pražských policistů.

 

Kvůli policejnímu zásahu se do sebe pustili ministři vnitra a spravedlnosti:

 

Objevovaly se také názory, že je podezřelé, že během střetu nebyly na místě příslušníci speciální pořádkové jednotky (SPJ).

 

Šéf pražských policistů Miloš Trojánek uvedl, že SPJ byly nasazeny jinde. "Na místo zásahu musely SPJčka doběhnout tzv. po svých," uvedl Trojánek. Podle něj šlo o největší akci co do bezpečnostních opatření. Po Praze probíhalo 8 různých demonstrací s pochody.

 

 

Policistům bylo také vyčítáno, že nepomohli reportérům Českého rozhlasu, jejichž přenosový vůz napadli demonstranti proti migraci. Policista, kterého redaktor požádal o pomoc, odmítl situaci řešit s tím, že si za to Český rozhlas může sám, protože "nevysílá pravdu".

 

Ačkoliv se s redaktory sešel i první náměstek ministra vnitra, nepodařilo se zmíněného policistu či policistku vypátrat. "Takové praktiky nemají u policie místo," odsoudil takové chování Chovanec, který zároveň vyzval dotyčného příslušníka, aby se sám přihlásil.

 

Takhle probíhaly demonstrace pro i proti migraci v Praze:

 

"Není důvod nikoho trestat a není důvod říkat, že policie selhala," zhodnotil Chovanec zásahy policistů v sobotu 6. února. Neodpustil si také popíchnutí ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, který policii kritizoval. Chovanec jej na tiskovou konferenci zval, Pelikán ale odmítl přijít.

 

 

"Já bych u ministra spravedlnosti očekával větší míru pro spravedlnost, respektive pro šanci lidí, aby se mohli obhájit," dodal Chovanec na adresu Pelikána.

 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.2. | 11:26 pan-then
16
Jo a ta propaganda žije v tom baráku jak z něj lezou poldové v maskách , ha ha ...
22.2. | 11:41 Vagin Analev
-10
Rusove, Ashtar Sharan a Mozkozrouti.
22.2. | 18:07 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Je dibre ze i policie je proti iskamu a nechteji zde muslimske poloopicr rado by uprchliky. Chovanec taky nechce muslimaky.
22.2. | 17:07 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
22.2. | 16:35 uz-nerejme-drzkou-v-zemi: Pravda ti nevoní? Jen si pičuj, kvič a hýkej. To už je totiž jediný co můžeš a zmůžeš, TheBille
22.2. | 16:52 implacable
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tož ja, polícia to dívadlo opravdu zvládla .Dobrý herci-proč sa dali k polišům?Chovanec? Tož celá vláda je dívadlo , loutkové.Smrdutí pohrobci raného havloismu sa taky na zrádcovství našeho národa podílí.
22.2. | 16:35 uz-nerejme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
tento web se musí zničit : http://tinyurl.com/j4hqurq
22.2. | 15:19 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
22.2. | 13:39 Dana Berková: http://tinyurl.com/j4hqurq
22.2. | 14:47 lucielucina
2
Náhlasit nevhodný komentář
Čtěte na www.euportal.parlamentnilisty.cz Socani chtějí do ČR nastěhovat desítky tisíc afričanů a turků. Nestačí jim jen ty kvótní 3 tisíce. Je to hnus a na demisi vlády.
22.2. | 13:39 Dana Berková
7
Náhlasit nevhodný komentář
........útok na zastánce migrace zinscenovali, začaly šířit proruské weby. " Prosím Vás, které weby to jsou ? Ať si také počtu.
22.2. | 12:43 amperek50
5
Náhlasit nevhodný komentář
Nejslabsi clen vlady je Chovanec okamzite by mel dostat padaka
22.2. | 12:25 renata-nova
8
Náhlasit nevhodný komentář
22.2. | 11:51 lada48 muž v hnědé bundě uhořel na Teplicku, narazil do viaduktu a zemřel . Už nepromluví a nikoho neprozradí, ostatní měli masky huligens, že !?
22.2. | 12:17 Jiří Sataba
2
Náhlasit nevhodný komentář
Všecno bude vždy v pořádku ono se to změní až ty černý začnou občané jako správní vlastenci zabíjet sami oni se politici proberou pokud ovšem už nebude pozdě a nenastane likvidace i vlastizrádců