Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2018 12:52
rozhodnutí soudu

Chovatelé vyvázli s podmínkou! Ve sklepě drželi ve výkalech 200 psů

Zdroj: TV Nova

U Okresního soudu v Pelhřimově se rozhodovalo v případu týrání psů v obří množírně v Kamenici nad Lipou. V rodinném domě tam dvojice seniorů chovala v naprosto otřesných podmínkách více než 200 psů. Dostali za to nakonec podmínku a mnohaletý zákaz dalšího chovu.

Oba obžalovaní chovatelé se z úterního hlavního líčení omluvili. Dokonce si ani nevzali obhájce. Soudce tak nakonec rozhodoval v jejich nepřítomnosti. Za týrání zvířat manželům vyměřil dvouleté tresty s tříletým podmíněným odkladem a deset let nesmějí chovat žádná zvířata.

Reklama

 

"S takovým rozsahem, kde bylo zjištěno, že bylo tolik psů týraných, jsem se ještě nesetkal," prohlásil státní zástupce Karel Majer.

 

Manželé ve svém domě v naprosto otřesných podmínkách chovali celkem 212 psů - hlavně čivavy, buldočky a maltézáčky. Přežívali ve sklepení plném výkalů, špíny, nedýchatelného vzduchu a v miniaturních klecích. Pejsci byli vystresovaní, měli nejrůznější ušní, oční a kožní nemoci. Ve sklepě se nekontrolovaně množili.

 

19

GALERIE: 200 psů ve sklepě rodinného domu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku

Zdroj: Policie ČR

200 psů ve sklepě rodinného domu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku - 2

Hodnocení:

 

Na problém se přišlo na konci ledna. Veterinární správa a ochránci zvířat všechny psy chovatelům okamžitě odebrali. "Byli zablešení, měli všude výkaly, na těch výkalech spali i žili," vysvětlila ochránkyně zvířat Marcela Kaczmarová.

 

 

Rozsudek ještě není pravomocný. Nejdřív ho totiž musí doručit chovatelům. Odvolávat se proti němu ale majitelé nejspíš nebudou - za týrání zvířat jim totiž hrozilo až pětileté vězení.
 

David Pik/ lud TN.cz
Reklama