Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 2. 2018
Epidemie

Chřipka v Česku zabila už deset lidí! Nemocnice zakazují návštěvy

Nemoc
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Krajská nemocnice Liberec zakázala kvůli chřipkové epidemii návštěvy na všech odděleních. Právě v Libereckém kraji roste počet nemocných nejrachleji. Chřipková epidemie je vyhlášena ve všech regionech Česka, zemřelo už deset lidí.

"S okamžitou platností vyhlašujeme zákaz návštěv na všech odděleních v Liberci a Turnově," uvedla Krajská nemocnice Liberec na facebooku. Dosud platil zákaz jen na vybraných odděleních nemocničních zařízení.

 

Nemocnost akutními respiračními infekcemi (včetně chřipky) v minulém týdnu stoupla v Libereckém kraji o 21,1 %. Na 100 tisíc obyvatel tak připadá 2151 pacientů. Statistiky za celou republiku ukazují nárůst počtu nemocných 18,3 %.

 

Podle nejnovějších údajů zemřelo na potíže spojené s akutními respiračními infekcemi už deset lidí. Dalších 57 pacientů přijali lékaři s vážnými komplikacemi. Nemocných je ale zřejmě ještě víc - někteří zatím nenavštívili doktora.

 

 

Chřipková epidemie zasáhla celé Česko. Nejhorší situace je kromě Libereckého v Jihočeském, Jihomoravském, Středočeském a Ústeckém kraji. Hygienici doporučují vyhýbat se větším skupinám lidí a ve zvýšené míře dodržovat základní hygienická pravidla.

 

"Pro posílení imunity je vhodné konzumovat dostatečné množství ovoce a zeleniny jako přirozených zdrojů vitamínů. Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně a infekci nepodceňujte - je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu šířit dál," doplnila hlavní hygienička Eva Gottwaldová.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o epidemii:

epa TN.cz
Reklama