Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 8. 2017
silný příběh

Chtěl pomstít příbuzného a polil muže kyselinou. Spletl si ale dům

Muž s popálenou tváří od kyseliny - 1
Zdroj: Profimedia

Útoků kyselinou v Anglii přibývá. Nebezpečnou látku, kterou může útočník člověka i zabít, lze běžně koupit v obchodě. Oběti proto volají po změně. Mezi nimi je i Andreas, který přišel o obličej.

Na otřesný útok kyselinou, který mu navždy zohavil tvář a poškodil zrak, myslí dvaatřicetiletý Andreas Christopheros každý den. Stalo se to v roce 2014 v jeho domě, kde stále se svou ženou a čtyřletým synem bydlí.

 

"Bylo to obyčejné zaklepání na dveře. Myslel jsem si, že je to pouze další kurýr, který přinesl balík před Vánocemi," vzpomíná Andreas. Když otevřel dveře, jeho život se navždy změnil. Neznámý muž mu do obličeje vyšplíchal kyselinu sírovou. Řekl mu pouze: "Toto je pro tebe kámo!"

 

 

13

GALERIE: Muž s popálenou tváří od kyseliny

Zdroj: Profimedia

Muž s popálenou tváří od kyseliny - 1

Hodnocení:

 

Andreas po útoku strávil týdny v nemocnici pod drobnohledem lékařů. Doktoři se obávali, že by se mu do popáleného obličeje mohla dostat infekce. Kůže na jeho obličeji byla úplně rozleptaná. Musel podstoupit několik plastických operací, při kterých lékaři použíli kůži z jiných částí jeho těla.

 

Přišel o víčka, takže ze spánku se pro "něj stala noční můra", nemluvě o strašlivé bolesti a pálení obličeje, které musel vydržet.

 

 

Útočník David Phillips v ten den ujel téměř 500 kilometrů, aby se pomstil údajnému agresorovi, který měl sexuální napadnout člena jeho rodiny. Plán pomsty se ale zvrtnul, když si David spletl dům a zničil život nevinnému muži.

 

Za tento skutek byl odsouzen na doživotí, nakonec mu ale byl trest snížen na 16 let s možností odvolání po osmi letech. Andreas se nyní i s dalšími oběťmi kyselinových útoků snaží o zpřísnění trestů za tento zločin a chce přesvědčit vládu, aby více kontrolovala prodej kyselin.

 

Británie s tímto problémem dlouhodobě bojuje. V roce 2016 se počet útoků oproti roku 2015 téměř zdvojnásobil. Rok 2017 bude pravděpodobně ještě horší - za posledních 12 měsíců se pouze v Londýně odehrálo 446 kyselinových útoků.

ham TN.cz