Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2017 13:15
poctivost se vyplácí!

Chtěl si trochu přivydělat a získá statisíce! Brigádník našel batoh

Peníze
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Nejmladší brigádník slovenské pumpy může přemýšlet nad tím, co udělá se štědrou odměnou 30 tisíc eur (asi 780 tisíc korun). Na tu si může dělat nárok, protože policii předal batoh plný peněz, který našel v práci. Měl by dostat deset procent z nalezené sumy.

Chtěl si přivydělat na dálniční pumpě a přišel si na pořádný balík peněz. Řeč je o mladíkovi, který v práci našel batoh s neskutečným obsahem - hotovostí v hodnotě téměř osm milionů korun, informují tvnoviny.sk.

 

Mladík má nyní právo na odměnu za nalezení a navrácení věci - a to ve výši deset procent její hodnoty. Brigádník si tak přijde na sumu asi 30 tisíc eur (tedy zhruba780 tisíc korun).

 

 

Odměnu má prakticky jistou, povinnost vyplatit nálezné je totiž zakotvená v zákoně. "Pokud by mu to (majitel) nechtěl dát, může odměnu vymáhat i soudní cestou," řekl k případu právník.

 

Majitelem batohu má být muž z Prešova (53), který tvrdí, že peníze našel v domě své matky a později ho na pumpě zapomněl. Nález podezřelé hodnoty nyní prověřuje policie, která bude mimo jiné zjišťovat, jestli peníze nebyly získány třeba nelegálně, nebo nejsou jinak spojeny s nějakou trestnou činností - třeba financováním terorismu. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Inspirující seznam: 5 nejbohatších sympaťáků světa se zlatým srdcem
VAŠE PŘÍBĚHY: Super brigáda? Spíš nechutné ponížení s nečekaným koncem

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.8. | 10:12 allanaldik
16
V CR by se nedockal ani slova diku a jeste by se mohl divit ze je popotahovan ...
2.8. | 12:05 bimbi20
-18
Peníze bych si samozřejmě nechala. Půlku bych utratila a druhou půlku dala na ...
2.8. | 21:47 Vojta Také
2
Náhlasit nevhodný komentář
To samozřejmě víme, že je Bimbi zlodějka.
2.8. | 16:30 vsetula
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jeto asi týden co jsem v Tesku našel na záchodcích zapomenuté doklady - OP,ŘP.VZP kartu a jiné doklady + klíče od bytu,mobilní telefon a trochu peněz ! Raději jsem zavolal Měs.Pol. aby si to převzali než to nechat v Tesku na info !!! Ten co to ztratil bydlel kousek od Teska.
2.8. | 13:04 novus
-3
Náhlasit nevhodný komentář
NA deti s rakovinou ceskej stat mysli a porad jeste nezakazal sbirat vicka od limonad! Daleko dulezitejsi je nakup novych obrnenych vozidel a navysovani platu oporam, sloupum rezimu! Evropou obchazi strasidlo komunismu!
2.8. | 12:34 bimbi20
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Zdenka Drábková: Protože podle EU budeme muset migranty přijímat a kde na to stát sebere peníze? Dětí s rakovinou léčí zdravotní pojišťovny a ty mají od nás poplatníků příjmy vysoké.
2.8. | 12:21 Zdenka Drábková
7
Náhlasit nevhodný komentář
pro bimbi20 - proč na migranty ? na ty se vykašlete, at táhnou odkud přišli, proč ne na naše děti s rakovinou ?
2.8. | 12:05 bimbi20
-18
Náhlasit nevhodný komentář
Peníze bych si samozřejmě nechala. Půlku bych utratila a druhou půlku dala na podporu integrace migrantů a jejich příchod do Evropy...
2.8. | 10:12 allanaldik
16
Náhlasit nevhodný komentář
V CR by se nedockal ani slova diku a jeste by se mohl divit ze je popotahovan stale na policii, majitel by tvrdil ze cast peneu chybi.