Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.12. 2017 20:30
padl rozsudek

Chtěl tetu zabít palcátem! Dostal trest, za další vraždy ho soudí

Zdroj: TV Nova

Za přípravu vraždy své tety v pondělí poslal olomoucký krajský soud Pavla Nárožného (42) z Přerova na 13 let do vězení. U jiného soudu se přitom zodpovídá ještě z vraždy otce a jeho manželky, kteří zmizeli v roce 2009. Těla páru se doposud nenašla.

Jeho teta spravovala majetek po zmizelém otci a proto se jí chtěl podle obžaloby Pavel Nárožný zbavit. Vraždu měl připravovat už od roku 2015. Když dostal od soudu příkaz k vystěhování se z rodinného domu, jeho odhodlání zesílilo a připravil ďábelský plán na její odstranění.

 

Nárožný měl využít svou známou, která si na jeho popud koupila paruky, tmavé oblečení, trubku a hmoždíř. Z tyče chtěl udělat palcát.

 

Jeho známá měla na místo dojet na kole v paruce, psovi předhodit návnadu otrávenou tisem a Nárožného tetu udeřit do hlavy. Na místě chtěli nastražit i falešné stopy odkazující na dalšího spolubydlícího. Žena ale nakonec vraždu neprovedla a utekla. Policisté ji následně zadrželi kvůli krádeži peněz Nárožnému, při výpovědi se k přípravě vraždy přiznala.

 

 

Nárožný po celou dobu vinu popíral. Soud ale nyní dospěl k závěru, že Nárožný svou tetu "zamýšlel a plánoval úkladně usmrtit. Soudce Aleš Vašků uvedl, že věc byla zcela specifická, náročná také důkazně. Senát se však na jeho vině jednoznačně shodl, uvedl soudce Vašků. Jeho trestný čin byl žalován jako vražda s rozmyslem, kde je sazba 12 až 20 let.

 

Před soudy Pavel Nárožný stanul poprvé v červnu 2011 kvůli obžalobě z vraždy svého otce a jeho manželky. V kauze ho krajský soud třikrát zprostil obžaloby, vrchní soud však rozsudek pokaždé zrušil.

 

Naposledy byl Nárožný ve veřejném jednání zproštěn obžaloby v září 2014. Loni v dubnu vrchní soud v neveřejném jednání rozsudek zrušil a případ nařídil projednat jinému senátu. Kauza se tak dostala do Ostravy, kde je nyní jednání odročeno na neurčito. Rozsudek v případu týkajícího se přípravy vraždy je tak prvním, kdy je muž soudem potrestán.

 

Podívejte se na reportáž poté, co Nárožného zatkli:

ČTK/ lud TN.cz
Reklama