Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2017
nepravomocné rozhodnutí

Chtěl upálit svou přítelkyni, ta pak všechno popřela! Dostal tři roky

Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Olomouci dnes poslal na tři roky do vězení Michala Laštůvku. Ten byl obžalován z pokusu těžkého ublížení na zdraví. Laštůvka se podle zatím nepravomocného rozsudku pokusil upálit svou přítelkyni.

Na drogách závislý pětatřicetiletý Laštůvka se loni koncem července pohádal se svojí přítelkyní. Z pokoje jedné šternberské ubytovny, kde spolu žili, ji začal vyhazovat. Když žena nechtěla odejít, polil ji toluenem. Vzal kus hadru, ten zapálil a ženě vyhrožoval, že ho na ni hodí. Ta z ubytovny raději rychle utekla a druhý den všechno nahlásila na policii.

 

"Klient si nepřeje, abych to jakkoliv toto rozhodnutí tady komentoval. Navíc rozhodnutí není konečné a jakýkoliv komentář by byl předčasný," uvedl obhájce Laštůvky Jan Galuška. 

 

Soud Laštůvku poslal na tři roky za mříže. Původně mu hrozil podstatně tvrdší trest - jenomže podle senátu násilník ženu zapálit nechtěl.

 

 

Hořícím hadrem expřítelkyni jen vyhrožoval. Zamotaný případ zdramatizovala i napadená žena. Když vypovídala před soudem, začala svého bývalého obhajovat. A tvrdila, že se útok na ubytovně vůbec nestal. "Lituju toho, pan Laštůvka je nevinen. Prostě vymyslela jsem si to, nevím, co mám k tomu říct," říkala "napadená" žena v dubnu

 

Její výpovědi ale soud neuvěřil. Laštůvku senát nakonec neposlal do vězení za pokus těžkého ublížení na zdraví, ale za vyhrožování. Zatím nepravomocně.

hru / Petr Zapletal TN.cz