Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2017 14:08
užitečná novinka

Chystá se bankovní revoluce! Ode dneška můžete platit mobilem

Platba mobilem
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Platit za své nákupy je ode dneška daleko jednodušší než dřív. Klienti tří bank mohou k úhradě použít mobilní telefon, stačí ho přiložit k platebnímu terminálu.

Moneta Money Bank, mBank a J&T Banka – klienti těchto tří finančních domů mohou nově platit za své nákupy pomocí mobilního telefonu. Sloužit k tomu bude nová aplikace Android Pay, kterou dnes spouští společnost Google a díky které budete moci platit svým mobilem stejně snadno jako bezkontaktní kartou.

 

Stačí, abyste si takovou aplikaci stáhli do mobilního telefonu. "Do aplikace Android Pay přidejte debetní, kreditní, věrnostní a dárkové karty a můžete začít nakupovat v obchodech, aplikacích i na internetu," píše se na stránkách aplikace.

 

Platbu provedete pouhým přiložením telefonu k terminálu, nemusíte spouštět aplikaci, ani zadávat PIN. Pouze při platbě nad 500 korun musíte zařízení odemknout.

 

Platit pomocí telefonu můžete všude tam, kde jsou přijímány bezkontaktní platební karty. Aplikace je kompatibilní jak s kartami Visa, tak Mastercard.

 

Klienti Moneta Money Bank budou při transakcích přes Android Pay čerpat na své debetní a kreditní karty výhody v podobě vrácení části utracených peněz (cashback) či slev od stovek obchodů a dalších partnerů benefitního programu bene+.

 

"Moneta Money Bank je největší bankou, která placení přes Android Pay nabízí. Touto inovací vycházíme vstříc našim klientům, jimž chceme zjednodušit nakupování všude tam, kde dnes platí bezkontaktní kartou," sdělil Tomáš Spurný, generální ředitel MONETA Money Bank.

 

 

Pro trojici bank, které začaly Android Pay používat dnes, by ji mohla do konce roku spustit také Komerční banka, která v současnosti využívá vlastní systém mobilního placení.

 

Začátkem příštího roku by se k placení mobilem mohla přidat i Česká spořitelna nebo Air Bank, jejíž klienti si platby mobilem zapnou v mobilní aplikaci My Air. "Aplikaci My Air se už klienti naučili aktivně využívat a své karty v ní mají už dnes uložené. Nově si jen v aplikaci vyberou, kterou kartu budou chtít používat i pro platby mobilem," říká Jaromír Vostrý z Air Bank. Klienti ČSOB mohou mobilem díky vlastnímu systému banky platit už nyní.

mom TN.cz
Reklama