Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2016 15:04
Megalomani

Číňani se chlubí: Zlatá obří socha velkého Maa i umělý vodopád!

Socha Mao Ce-tunga v Číně - 1
Zdroj: Profimedia

Číňani opět dokazují, že musejí mít všechno velké. Nepustili se sice do stavby nové Velké čínské zdi, ale i tak v uplynulých dnech dokončili dva projekty, které se nikde jinde nevidí.

První kolosální projekt byl nedávcno dokončen v provincii Che-nan. Jde o obří sochu zakladatele Čínské lidové republiky Mao Ce-tunga.


Zpodobnění diktátora, který zemi neomezeně vládl přes 20 let, je vysoké 37 metrů. Socha Maa znázorňuje vsedě, s rukama složenýma v klíně. Monumentální skulptura je navíc celá natřená zlatou barvou, takže ji opravdu nelze přehlédnout.


Sochu podle dostupných informací zaplatili někteří místní podnikatelé, kterým evidentně nevadí, že Maovy experimenty zabily za jeho vlády desítky milionů Číňanů.


16

GALERIE: V Číně vytvořili obří sochu Mao Ce-tunga a umělý vodopád

Zdroj: Profimedia

Socha Mao Ce-tunga v Číně - 1

Hodnocení:


Dalším dílem odhaleným před pár dny, které je ještě působivější, je obří umělý vodopád u města Kunming v provincii Ju-nan. Vodní dílo široké přibližně 400 metrů a vypadá úchvatně.


A narozdíl od výše zmíněné mamutí sochy má umělý vodopád i pratický účel - má totiž sloužit v případě sucha nebo jiných mimořádných událostí jako zásobárna vody. 

pez TN.cz