Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2017 13:52
13 mrtvých, 175 zraněných

Čínu zasáhla silná zemětřesení! Mezi oběťmi jsou i turisté

Zdroj: TV Nova

Počet obětí úterního zemětřesení na jihozápadě Číny si vyžádalo nejméně třináct obětí. Dalších 175 lidí se zranilo. V noci na středu postihly oblast následné otřesy, další mrtví zatím hlášeni nejsou.

Zemětřesení postihlo podle amerického seizmologického ústavu USGS středočínskou provincii S'-čchuan, kde žijí především tibetští pastevci. Podle místních úřadů ale otřesy zasáhly i národní park Ťiou-čaj-kou, kde zabily nejméně pět turistů. Píše o tom portál tvnoviny.sk.

 

Dalších 30 tisíc lidí museli z oblíbené turistické destinace autobusy i soukromými auty evakuovat. Několik domů v okolí se podle pracovníka národního parku zřítilo a další mají popraskané stěny.

 

Otřesy, které v úterý dosáhly síly 6,5 stupně, zabily dohromady třináct lidí a necelé dvě stovky zranily. Postihly oblast kolem 21. hodiny místního času (15:00 SELČ). Epicentrum se nacházelo přibližně 280 kilometrů severně od města Čcheng-tu, záchvěvy ale pocítili i v Pekingu vzdáleném 1200 kilometrů.

 

 

V noci na středu postihly Čínu následné otřesy o síle 6,3 stupně Richterovy škály. Epicentrum se nacházelo nedaleko půlmilionového města I-ning v provincii Sin-ťiang. Okolí je ale podle čínských úřadů osídleno jen řídce, proto zatím nejsou hlášeny oběti.

epa TN.cz