Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 9. 2017

Čistíte deky a polštáře? Jen takhle je to správně!

Nejdůležitější informace o tom, jak správně vyčistit vaše deky a polštáře. Včetně videa!

Jak dlouho už máte svůj polštář a přikrývku? Vaše lůžkoviny se časem mění a mohou být i zdraví nebezpečné. Nové přitom kupovat nemusíte! Co je potřeba s nimi udělat a čeho se naopak rozhodně vyvarovat?

Čím jsou staré lůžkoviny nebezpečné?

Pokud spíte v péřových dekách a polštářích, máte z poloviny vyhráno. Proč? Oproti jiným materiálům dlouho vydrží a zajišťují velmi pohodlný spánek. Nikoli však nekonečně dlouho. Používáním se opotřebují, nasáknou potem, na sypku se vytvoří mastné skvrny a co teprve uvnitř, v péřové náplni. Kromě zhoršující se kvality jde především o hygienu, o vaše zdraví. Lůžkoviny se stávají líhní mikroorganismů, plísní, jsou zdrojem velkého množství prachu, mohou dokonce zapáchat. Přitom stačí docela málo a vaše deky a polštáře můžete udržet ve skvělé kondici. Jak?

Peří Mareš
Zdroj: oficiální zdroj


Sami peří správně nevyčistíte

Že je vhodné lůžkoviny čistit, to víme, ale neděláme. Tedy alespoň ne pravidelně. Přitom právě pravidelnost je při čištění velmi důležitá. Přikrývky bychom měli čistit po 3-6 letech, polštáře každé 2-3 roky. Neméně důležitý je také správný způsob čištění. Chceme-li mít lůžkoviny skutečně čisté, pračka doma stačit nebude. Jak si tedy na čištění správně zajít?

Způsob čištění podle stavu peří

K čištění peří existují speciální stroje, které čistí výhradně peří, nikoli celý výrobek. Díky tomu jsou dokonale odstraněny veškeré nečistoty. Co se týká konkrétního způsobu čištění, existuje několik různých technologií. Kterou zvolit, záleží na stavu konkrétního peří, jak je opotřebené, znečištění, prašné, zda je cítit nebo dokonce obsahuje plísně. Takové příslušenství k čištění samozřejmě domů pořizovat nebudete. Zkušené ženy vědí, že od toho tu jsou čistírny peří. Ne každá čistírna je však bohužel schopna nabídnout kvalitní čištění…

Peří Mareš


Jakou čistírnu zvolit?

Kvalitní servis „od A do Z“ zajistí čistírna peří Mareš. V celé republice má tato firma téměř 600 poboček, kam můžete své lůžkoviny donést. Každá zakázka je čištěna vždy samostatně. Nejprve se rozpárá starý sypek a podle stavu peří je zvolena optimální technologie čištění. Vyčištěné a načechrané peří je poté zašito do nového sypku. Čistírna peří Mareš si zakládá si na individuálním přístupu, kvalitním čištění peří a precizním ušitím vašich lůžkovin. Na nic nečekejte a podívejte se, kde ve vašem okolí má pobočku. Přidejte se k mnoha spokojeným zákazníkům, kteří nyní spějí lépe než kdy dříve! V dokonale čistých a nadýchaných peřinách a polštářích. Vyhledat nejbližší pobočku čistírny peří Mareš zde.

Peří Mareš
 

Komerční článek