Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.8. 2016 14:59
Smutný osud

Cizinci si v Praze postavili stan! Těhotná žena jedla týdny odpadky

Zdroj: Policie

Dvojice cizinců šla do Prahy za lepším bydlení, skončila ale ve stanu pod mostem Barikádníků. Žena v pokročilém stádiu těhotenství a její druh jedli odpadky z kontejnerů, koupali se ve Vltavě a nechodili k doktorovi. Ve zbídačeném stavu je našli pražští strážníci, kteří jim nabídli pomoc.

Strážníci z Prahy 7 kontrolovali podezřelý stan pod mostem Barikádníků, který spojuje Holešovice, Tróju a Libeň. Tam našli v hrozivém stavu dvojici cizinců, žena byla v pokročilém stádiu těhotenství.

 

Na svůj zdravotní stav si podle strážníků nestěžovala a odmítala i pomoc přivolaných lékařů. "Vzhledem k tomu, že se dvojice nacházela v žalostné životní situaci a podle odpadků na místě, bylo patrné, že se většinou stravují jen tím, co naleznou v kontejnerech, hlídka se jim rozhodla pomoci," uvedl policejní mluvčí Jan Čihák.

 

I přes jazykovou bariéru se strážníkům nakonec podařilo zjistit, že cizinci jsou v Praze už od podzimu minulého roku, kde i občasně pracují.

 

 

"Hlídka ověřením jejich totožnosti zjistila, že nejsou v pátrání Policie ČR. Proto kontaktovala pracovníka odboru sociálních věcí a zdravotnictví," vysvětlil dále Čihák. Ten prostřednictvím tlumočníka zjistil, že žena nedochází na žádná vyšetření, stravu si zajišťují hlavně v místní tržnici a koupou se ve Vltavě.

 

Sociální služba dvojici prostřednictvím charity zajistila oblečení i stravu, ženě i umístění v azylovém domě. Přesto dvojice doufá v jediné. Že se opět vrátí domů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SNÍMEK, KTERÝ JDE VŠEM PŘÍKLADEM: Teenager udělal bezdomovci něco, co ještě nikdo neudělal

Jan Bendig má srdce na pravém místě! Neuvěříte, co udělal pro lidi bez domova

lud TN.cz
Reklama