Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.8. 2016 14:59
Smutný osud

Cizinci si v Praze postavili stan! Těhotná žena jedla týdny odpadky

Zdroj: Policie

Dvojice cizinců šla do Prahy za lepším bydlení, skončila ale ve stanu pod mostem Barikádníků. Žena v pokročilém stádiu těhotenství a její druh jedli odpadky z kontejnerů, koupali se ve Vltavě a nechodili k doktorovi. Ve zbídačeném stavu je našli pražští strážníci, kteří jim nabídli pomoc.

Strážníci z Prahy 7 kontrolovali podezřelý stan pod mostem Barikádníků, který spojuje Holešovice, Tróju a Libeň. Tam našli v hrozivém stavu dvojici cizinců, žena byla v pokročilém stádiu těhotenství.

 

Na svůj zdravotní stav si podle strážníků nestěžovala a odmítala i pomoc přivolaných lékařů. "Vzhledem k tomu, že se dvojice nacházela v žalostné životní situaci a podle odpadků na místě, bylo patrné, že se většinou stravují jen tím, co naleznou v kontejnerech, hlídka se jim rozhodla pomoci," uvedl policejní mluvčí Jan Čihák.

 

I přes jazykovou bariéru se strážníkům nakonec podařilo zjistit, že cizinci jsou v Praze už od podzimu minulého roku, kde i občasně pracují.

 

 

"Hlídka ověřením jejich totožnosti zjistila, že nejsou v pátrání Policie ČR. Proto kontaktovala pracovníka odboru sociálních věcí a zdravotnictví," vysvětlil dále Čihák. Ten prostřednictvím tlumočníka zjistil, že žena nedochází na žádná vyšetření, stravu si zajišťují hlavně v místní tržnici a koupou se ve Vltavě.

 

Sociální služba dvojici prostřednictvím charity zajistila oblečení i stravu, ženě i umístění v azylovém domě. Přesto dvojice doufá v jediné. Že se opět vrátí domů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SNÍMEK, KTERÝ JDE VŠEM PŘÍKLADEM: Teenager udělal bezdomovci něco, co ještě nikdo neudělal

Jan Bendig má srdce na pravém místě! Neuvěříte, co udělal pro lidi bez domova

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.8. | 16:27 Yoren Yoren
33
Doufají, že se opět vrátí domů. To jsme na tom stejně, já taky doufám, že se ...
18.8. | 16:15 bimbi20
-29
Bohužel rasističtí Češi se opět ozvali a je mi z nich na zvracení. Kéž by ...
19.8. | 10:47 Jarmila Marešová
-4
Náhlasit nevhodný komentář
V každém případě se zřejmě nejedená o typické bezdomovce - všude uklizeno, je to jen špatná životní situace ve které se pár ocitl.
19.8. | 09:46 suffa
8
Náhlasit nevhodný komentář
Žrát nemají co, bydlet nemají kde, ale pr..cat můžou, prasata černý!
19.8. | 06:47 adnachiel
15
Náhlasit nevhodný komentář
Jací cizinci? Odkud? Zřejmě záměrně tato informace chybí. Každopádně okamžitě vyhostit a deportovat do země původu. Než baba porodí a pak je tu budem mít napořád.
19.8. | 04:11 vechtr-z-protivina
12
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud je někdo dlouhodobě na dávkách, bydlí pod mostem, je nepřizpůsobivý, rodit děti by neměl a mělo by to být povinně sterilizováno!!
19.8. | 04:10 vechtr-z-protivina
25
Náhlasit nevhodný komentář
Dovedete si představit, jak by se měli naši nemocní, invalidé a důchodci, co celý život dřeli, kdyby se tu nepodporovali cigoši, co nikdy nepracovali, přilezlíci a taková podobná verbež. Jak je možné, že je jim umožněno rodit fakany, jak na běžícím pásu. A myslete si třeba, že jsem Hitler.
19.8. | 04:06 vechtr-z-protivina
20
Náhlasit nevhodný komentář
Jak dlouho tady podobný plevel budeme živit. Jak je vůbec možné, že takoví lidé mají zaděláno na děti. Tohle bych povinně sterilizoval, aby se nerodila podobná chátra, co jejich rodiče. Oni to tu ještě nechají v azyláku, místo, co by to poslali šupem do své země.
18.8. | 22:02 fantozzi602
12
Náhlasit nevhodný komentář
to nejsou kozomrdi,ty by poldove odvezli do nejakyho uteceneckeho tabora,tihle musi byt z eu,prichazeji v uvahu tatari z bulharska nebo morgosi z rumunska,
18.8. | 19:58 minibus
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Rostislav Kocourek ale si prase, ha ha ha
18.8. | 19:52 tonny44
15
Náhlasit nevhodný komentář
Nebyli to kozomrrddi?? -I přes jazykovou bariéru se strážníkům nakonec podařilo zjistit, že cizinci jsou v Praze už od podzimu minulého roku, kde i občasně pracují.- předpokládám, že mají pracovní povolení, to je přece samozřejmá a k pracovní činnosti v tomto zkunndystátě nezbytná věc. :-((
18.8. | 19:39 Rostislav Kocourek
1
Náhlasit nevhodný komentář
minibus !!!! Ale nejsem morgoš !!!! Chá, chá !!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme