Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.12. 2018 12:42
drsná honička

Cizinec prorazil zátaras a najížděl na policisty! Ti neváhali střílet

Zdroj: TV Nova

Zloději luxusních aut znovu zaúřadovali. Tentokrát ukradli v Německu mercedes a využili osvědčenou únikovou trasu, která vede přes Českou republiku do Polska. Jenže tentokrát zloděj narazil, policisté zloděje zastavili, neváhali přitom použít služební zbraně.

Čtvrteční naháněná trvala dlouhé minuty. Zastavit se řidiči nechtělo ani přes opakované výzvy a pak i výstřely do vzduchu. Během akce prchající řidič ohrožoval policisty, na které se snažil najet, když prorazil zátaras.

 

"Policisté stihli uskočit a vystřelit na pneumatiky prchajícího vozu. Muž ujel ještě kilometr a půl, pak z auta vyskočil a utekl do zasněženého lesního porostu. Po stopách se mu ihned pustili policejní hlídky a psovodi se služebními psy, kteří pročesali sněhem zapadaný terén," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

 

Vypátrat zloděje aut trvalo jen chvíli. Auto bylo ukradené v Německu. Konkrétně v Mnichově. Muž měl za úkol mercedes dostat do Polska.

 

 

Jel přes Plzeň, Prahu, D11, Hradec Králové do Trutnova. Jenže tam ho policisté začali pronásledovat. Zvládl ještě projet Úpici, ale mezi Jívkou a Stárkovem skončil. Po zadržení policisté zjistili, že je to 28letý cizinec, z Mnichova jel bez jediné zastávky a byl nadrogovaný.

 

V sobotu ráno musel kvůli Polákovi do práce i soudce okresního soudu v Náchodě. Ten rozhodl, že muž bude čekat na soud ve vazbě.

 

Na záběry z akce se můžete podívat zde:

Filip Pultar / klma tn.cz / TV Nova
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama