Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2017
podmíněné propuštění

Členka Mansonova kultu propuštěna! Ve vězení byla 40 let

Charles Manson, Leslie Van Houten
Zdroj: Profimedia
Nejmladší členka Mansonova kultu možná půjde na svobodu.

Leslie Van Houtenová se přidala k Mansonově rodině, když jí bylo pouhých devatenáct let. Pomohla při vraždě manželů Lena a Rosemary La Biancových. Ve vězení si odpykávala trest od roku 1971 a nyní by měla být podmíněně propuštěna na svobodu.

Van Houtenová byla podle všeho příkladnou vězenkyní. Za 40 let ve vězení neměla nejmenší problém. Právě díky jejímu příkladnému chování se její rodina snažila o její propuštění. Před soudem stanula celkem 21krát, vždy se žádostí o podmíněné propuštění. Poslední žádost byla zamítnuta v loňském roce.

Reklama

 

Nyní jí sice bylo vyhověno, ale stále ještě nemá vyhráno. Rozhodnutí nyní přezkoumá kalifornský guvernér Jerry Brown. Ten jej může pozdržet, schválit nebo dokonce zamítnout.

 

Leslie Van Houten, Susan Atkins a Patricia Krenwinkel
Zdroj: Profimedia
 

 

Van Houtenová napomáhala při vraždě manželů Lena a Rosemary La Biancových v roce 1969, kdy Los Angeles zasáhla řada vražd, které měl na svědomí právě obávaný Charles Manson a jeho stoupenci.

 

U soudu popsala, jak se stala členkou "Mansonovi rodiny“ a také, že neměla nic společného s dalšími vraždami. Neměla prý ani na svědomí vraždu těhotné herečky Sharon Tateové.

 

Vražedkyně se také snažila poukázat na to, že měla těžké dětství. Špatný vztah s rodiči a brzké těhotenství ji údajně dohnaly k drogové závislosti. Mansonův kult se pro ni stal jedinou rodinou a bála se ho opustit.

 

Leslie Van Houten
Zdroj: Profimedia

 

Americká veřejnost však z propuštění Van Houtenové příliš nejásá, naopak. Většina lidí, včetně několika odborníků se naopak domnívá, že její dobré chování nesvědčí o tom, že by v budoucnu nemohla znovu vraždit.

kik TN.cz
Reklama