Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 9. 2017
GALERIE A VIDEO skok nebo pád?

Pokus o sebevraždu? Tříska se těšil na novou roli a pořád se učil

Zdroj: TV Nova

Oblíbený herec Jan Tříska bojuje o život ve střešovické nemocnici po pádu do z Karlova mostu do Vltavy. Verzi o sebevražedném pokusu absolutně odporuje jeho životní elán, se kterým se stále těšil na novou práci.

Záchranáři v sobotu odpoledne uvedli, že zasahovali u Karlova mostu kvůli "muži, který skočil z mostu do Vltavy". V té době nebyla známá jeho totožnost. Policie později uvedla, že případ vyšetřuje.

 

Osmdesátiletý herec Jan Tříska je po zranění ve vážném stavu v Ústřední vojenské nemocnici. Údajně leží na jednotce intenzivní péče. Více najdete zde.

 

Verzi o sebevraždě ale zcela odporuje Třískův životní elán. Těšil se z nové práce. V létě měl premiéru film Po strništi bos, ve kterém účinkoval, a zítra měl začít natáčet nový snímek s režisérem Jiřím Mádlem.

 

Vždy mluvil o tom, že i ve stáří se stále rád učí. Nejen nové role, ale vzdělávání věnoval velkou část svého volného času. "Člověk by se měl učit, než půjde do hrobu," popisoval v rozhovoru s TV Nova před rokem. Nesouhlasil s názorem dalších hereckých legend, které razily jiné heslo. "Bohumil Hrabal, nebo Pavel Landovský, říkali, že člověk má jít do nebe zhuntovanej. Já nevím, kdo z nich to vymyslel, já si to nepamatuju. Ale já s tím nesouhlasím, já si říkám, že člověk má jít do hrobu vzdělanej. A proto já se pořád učím," řekl  Jan Tříska. Od roku 1977 chodil každé ráno běhat a udržoval se ve formě.

 

 

Oblíbený herec zavzpomínal i na svého otce, který byl "nesmírně vzdělanej a odešel do hrobu vzdělanej".  Jeho tatínek měl rád matiku: "Matika má v sobě poezii," říkal Třískovi jeho otec. "Kdyby ses naučil, ty blbče, počítat," vzpomínal Tříska na to, co kdysi slýchával od svého otce. "Já se teď učím anglickou gramatiku a zjišťuji, že i ta má v sobě neuvěřitelnou poezii," uzavřel herec.

 

17

GALERIE: Drazí sousedé: Jan Tříska

Zdroj: TV Nova

Drazí sousedé: Jan Tříska - 1

Hodnocení:

 


Jan Tříska spadl nebo skočil do Vltavy v sobotu odpoledne. "Muž po vytažení z vody nejevil známky života. Resuscitaci provedli lidé na lodi za pomoci rad operátora záchranné služby. Když ho záchranuři přebírali, měl už obnovenou srdeční funkci," popsala mluvčí záchranky Jana Poštová.

 

Na další rozhovor s Janem Třískou se podívejte zde:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Náhlý převoz do nemocnice: Zdravotní stav Květy Fialové (88) je velmi vážný!

ham TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.9. | 18:55 overal
14
Tenistka 175 naprostý souhlas, jaké vyšetřování, stačí shlédnout záznam a vše ...
25.9. | 13:16 novus
0
Vypada to, ze cenzura nema zajem o vyznavani LASKY K PADLEMU UMELCI:::
25.9. | 13:16 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vypada to, ze cenzura nema zajem o vyznavani LASKY K PADLEMU UMELCI:::
24.9. | 19:55 novus
9
Náhlasit nevhodný komentář
Smutnej pohled,,v Cesku uz se clovek nemuze ani dobrovolne utopit..
24.9. | 18:55 overal
14
Náhlasit nevhodný komentář
Tenistka 175 naprostý souhlas, jaké vyšetřování, stačí shlédnout záznam a vše je jasné. Čas víme, stačí najít a shlédnout záznam, což by i se sepsáním protokolu nemělo policistovi trvat déle než hodinu!
24.9. | 18:51 overal
6
Náhlasit nevhodný komentář
Sebevraždu vylučuji! Tenhle pán byl na sebevraždu moc nafoukaný, měl se na to moc rád myslel si, že by se bez něj asi přestala točit zeměkoule! Tento typ lidí sebevraždu nepáchá!
24.9. | 18:42 brta
3
Náhlasit nevhodný komentář
toto je pro -jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi...Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. jsem to tady napsal za tebe ty kokutku:-)) aby jsi nemusel kopirovat tu samou větu do kola-tlamo Trosilova :-))
24.9. | 18:05 tenistka 175 tenistka175
11
Náhlasit nevhodný komentář
Přeju mu všechno, co mu ještě přinese radost. Úžasná byla reakce obou zachránců...Na druhé straně - NIKOMU z kolemjdoucích na Karlově mostu nemohla tato příhoda v odpoledních hodinách uniknout. Také tam máme 100% pečlivý kamerový systém.
24.9. | 17:58 tenistka 175 tenistka175
4
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud by to opravdu celé "dotáhnul do konce" nebylo by to téměř nejstylovější a bohužel i přitažlivé (vzhledem k místu) ??? A možná i velmi stylové a INSPIRUJÍCÍ uzavření plodného života ? Snad bude rád zachráněn......
24.9. | 17:51 roko-lanek
2
Náhlasit nevhodný komentář
Češi by měli pracovat do vyššího věku než dnes a to do 82let, shodují se odborníci tak chtěl spachat sebevraždu.
24.9. | 17:43 roko-lanek
13
Náhlasit nevhodný komentář
Třiska neměl rád kačeci tlamičku Madla.