Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 9. 2017
GALERIE A VIDEO skok nebo pád?

Pokus o sebevraždu? Tříska se těšil na novou roli a pořád se učil

Zdroj: TV Nova

Oblíbený herec Jan Tříska bojuje o život ve střešovické nemocnici po pádu do z Karlova mostu do Vltavy. Verzi o sebevražedném pokusu absolutně odporuje jeho životní elán, se kterým se stále těšil na novou práci.

Záchranáři v sobotu odpoledne uvedli, že zasahovali u Karlova mostu kvůli "muži, který skočil z mostu do Vltavy". V té době nebyla známá jeho totožnost. Policie později uvedla, že případ vyšetřuje.

 

Osmdesátiletý herec Jan Tříska je po zranění ve vážném stavu v Ústřední vojenské nemocnici. Údajně leží na jednotce intenzivní péče. Více najdete zde.

 

Verzi o sebevraždě ale zcela odporuje Třískův životní elán. Těšil se z nové práce. V létě měl premiéru film Po strništi bos, ve kterém účinkoval, a zítra měl začít natáčet nový snímek s režisérem Jiřím Mádlem.

 

Vždy mluvil o tom, že i ve stáří se stále rád učí. Nejen nové role, ale vzdělávání věnoval velkou část svého volného času. "Člověk by se měl učit, než půjde do hrobu," popisoval v rozhovoru s TV Nova před rokem. Nesouhlasil s názorem dalších hereckých legend, které razily jiné heslo. "Bohumil Hrabal, nebo Pavel Landovský, říkali, že člověk má jít do nebe zhuntovanej. Já nevím, kdo z nich to vymyslel, já si to nepamatuju. Ale já s tím nesouhlasím, já si říkám, že člověk má jít do hrobu vzdělanej. A proto já se pořád učím," řekl  Jan Tříska. Od roku 1977 chodil každé ráno běhat a udržoval se ve formě.

 

 

Oblíbený herec zavzpomínal i na svého otce, který byl "nesmírně vzdělanej a odešel do hrobu vzdělanej".  Jeho tatínek měl rád matiku: "Matika má v sobě poezii," říkal Třískovi jeho otec. "Kdyby ses naučil, ty blbče, počítat," vzpomínal Tříska na to, co kdysi slýchával od svého otce. "Já se teď učím anglickou gramatiku a zjišťuji, že i ta má v sobě neuvěřitelnou poezii," uzavřel herec.

 

17

GALERIE: Drazí sousedé: Jan Tříska

Zdroj: TV Nova

Drazí sousedé: Jan Tříska - 1

Hodnocení:

 


Jan Tříska spadl nebo skočil do Vltavy v sobotu odpoledne. "Muž po vytažení z vody nejevil známky života. Resuscitaci provedli lidé na lodi za pomoci rad operátora záchranné služby. Když ho záchranuři přebírali, měl už obnovenou srdeční funkci," popsala mluvčí záchranky Jana Poštová.

 

Na další rozhovor s Janem Třískou se podívejte zde:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Náhlý převoz do nemocnice: Zdravotní stav Květy Fialové (88) je velmi vážný!

ham TN.cz